Dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z dietetykiem zorganizowane w ramach realizacji projektu “Ja też mogę uczestniczyć - 2012/2013” prowadzonego przez Stowarzyszenie Inicjatywa Rozsądnych Polaków z Łodzi oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Aleksandrowie.
We wszystkich szkołach podstawowych na terenie gminy Aleksandrów trwa realizacja projektu pod nazwą “Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I - III Szkół Podstawowych”. Projekt ten jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Piotrków przygotowuje się do zagospodarowania górki przy ulicy Belzackiej - budowy kompleksu sportowo-rekreacyjnego. W tym roku miasto wyda na ten cel 50 tysięcy zł. Zakres inwestycji będzie większy niż na początku zakładano.
Świetne rozpoczęcie sezonu w wykonaniu zapaśników Atletycznego Klubu Sportowego. Podopieczni Henryka Grabowieckiego wywalczyli grad medali w I Pucharze Polski Seniorów, który odbył się w Raciborzu.
Drużyna Widzewa II Łódź okazała się najlepsza w Halowym Turnieju Piłki Nożnej, który odbył się w Piotrkowie. Widzew w finałowym spotkaniu okazał się lepszy od UKS Piotrcovia 2:1. Trzecie miejsce zajął zespół Widzewa I pokonując Włókniarza Moszczenica.
Na terenie gminy Aleksandrów 26 stycznia (sobota) odbędą się obchody 150. rocznicy wybuchu powstania styczniowego.
Uczniowski Klub Sportowy FUKS zaprasza małych i dużych sympatyków piłki siatkowej na turnieje z cyklu “Piłka siatkowa na medal”, które odbędą się w Gimnazjum w Sulejowie. W każdym turnieju trzy najlepsze zespoły otrzymają medale.
Pracowity, uczynny, dobry i bardzo zaangażowany w życie lokalnej społeczności. Tak mieszkańcy Czarnocina wspominają księdza kanonika Kazimierza Kowalskiego, który zmarł 13 stycznia.
Na terenie gminy Aleksandrów 26 stycznia (sobota) odbędą się obchody 150. rocznicy wybuchu powstania styczniowego. Organizatorami są: gmina Aleksandrów, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Żarnowie oraz SKKT – PTTK działający przy Szkole Podstawowej w Skotnikach.
Roman Wrocławski nie daje o sobie zapomnieć. Jedna z najbarwniejszych postaci w historii polskich zapasów ma poważne kłopoty. Mistrz świata z 1982 roku (Katowice) i siódmy zapaśnik igrzysk olimpijskich w Seulu (1988) zostanie najprawdopodobniej deportowany do Polski.