W tym tygodniu proponujemy zestaw kryminałów, choć z jednym wyjątkiem. Zaczynamy od kontynuacji przygód behawiorysty, czyli Gerarda Edlinga. Opisał je w nowej powieści Remigiusz Mróz. Klimat kryminału podtrzymuje nasza druga propozycja, czyli nowa książka Katarzyny Żwirełło „Upadek”. Trzecią propozycją jest zupełnie odmienna w gatunku i w treści księga starożytnych mądrości, które podnoszą na duchu. Zapraszamy na porcję dobrej lektury.
Wiceminister Edukacji Marzena Machałek podczas uroczystej gali w Warszawie wręczyła dyrektorom 14 przedszkoli i 33 szkół Krajowe Certyfikaty dla placówek Promujących Zdrowie. Wśród wyróżnionych szkół znalazła się też Szkoła Podstawowa nr 11 z Piotrkowa Trybunalskiego.
Często mówi się, że czas to pieniądz. Czasem nie warto go marnować, aby tylko z pozoru zaoszczędzić. Po co zwlekać, gdy realizacja marzeń jest na wyciągnięcie ręki?
Uroczystość Wszystkich Świętych to czas, w którym w sposób szczególny myślimy o zmarłych. O istocie tego święta rozmawialiśmy z księdzem Mariuszem Jersakiem, proboszczem parafii pw. św. Jacka i św. Doroty w Piotrkowie.
Dzieci od maluszków po sześciolatki weszły do specjalnie przystrojonej na tę okazję sali w pięknym kolorowym korowodzie. Każde z nich przebrane było za aniołka bądź wybranego przez siebie świętego.
Przedstawiciele Urzędu Miasta w Piotrkowie Trybunalskim poinformowali, że otrzymują liczne pytania w sprawie sprzedaży węgla kamiennego na preferencyjnych warunkach. W opublikowanym komunikacie przekazują oni, że aktualnie miasto nie prowadzi takiej sprzedaży.
Choć była jedną z największych tego typu katastrof w Polsce, nadal wiemy o niej mało. Oficjalnych dokumentów opisujących to wydarzenie praktycznie nie ma. Badacze odnaleźli tylko jedną cienką teczkę zawierającą raport MO. Katastrofa kolejowa w Jarostach, do której doszło 9 października 1962 roku, wciąż budzi wiele pytań. Nie brakuje kontrowersji związanych z ustalaniem jej przyczyn i skutków. Ile było faktycznie ofiar, czemu na miejscu wypadku nie było ekspertów i dlaczego nie próbowano ustalić osób odpowiedzialnych? I czemu nie zachowały się dokumenty?
9 października 1962 roku w pobliżu Piotrkowa Trybunalskiego w katastrofie kolejowej zginęły (wg oficjalnych danych) 34 osoby a 67 zostało rannych. Jednak wielu naocznych świadków w to nie wierzy, bo skala zniszczeń wskazywała na znacznie większą liczbę ofiar. Dlaczego w archiwach PKP i oficjalnych urzędowych rejestrach brak jakichkolwiek danych o tej tragedii?
W poniedziałek ukazał się wstępny raport Państwowej Komisji Badań Wypadków Lotniczych. Znamy szczegóły dokumentów.
„Piotrków Trybunalski przeciwko Antoniemu Macierewiczowi” - pod takim hasłem odbył się w czwartek (22.09) happening w Rynku Trybunalskim w Piotrkowie. Jak mówili organizatorzy, przyczynkiem do tego wydarzenia było m.in. budowanie kapitału politycznego na tragedii jaką była katastrofa smoleńska.