Książka na weekend – Behawiorysta powraca w nowej książce Mroza

Sobota, 18 lutego 20230
W tym tygodniu proponujemy zestaw kryminałów, choć z jednym wyjątkiem. Zaczynamy od kontynuacji przygód behawiorysty, czyli Gerarda Edlinga. Opisał je w nowej powieści Remigiusz Mróz. Klimat kryminału podtrzymuje nasza druga propozycja, czyli nowa książka Katarzyny Żwirełło „Upadek”. Trzecią propozycją jest zupełnie odmienna w gatunku i w treści księga starożytnych mądrości, które podnoszą na duchu. Zapraszamy na porcję dobrej lektury.
fot. K. Żołądek fot. K. Żołądek

 Pierwszą propozycją jest czwarta część serii z Gerardem Edlingiem, zatytułowana „Kabalista”. Ukazała się kilka dni temu nakładem wydawnictwa Filia. I tym razem nasz bohater będzie musiał zmierzyć się z najgorszym koszmarem.

 

fot. K. Żołądek

 

Remigiusza Mroza przedstawiać nie trzeba, a jego książki w Piotrkowie są wypożyczane najczęściej spośród bibliotecznych zbiorów. Można w nich poszukać poprzednich części serii, czyli książek „Behawiorysta”, „Iluzjonista” i „Ekstremista”. Najnowszej zatytułowanej „Kabalista” możecie szukać w księgarniach.

 

O tej książce można też posłuchać:

 


 

fot. K. Żołądek

 


Druga nasza propozycja to kryminał Katarzyny Żwirełło zatytułowany „Upadek”, która to książka ukazała się niedawno nakładem wydawnictwa Dreams. Jest to też kolejny tom cyklu „Dwa bieguny”, którego poprzednie części polecaliśmy w audycji „Książka na weekend”. Tym razem Szymon Rafalski spadł na cztery łapy po dziennikarskiej rozgrywce z gangsterami, ale problemy nie przestają go prześladować. Zwolniony z pracy i sponiewierany narkotykowym nałogiem, w końcu jednak dostaje szansę na nowe, dostatnie życie. Tyle że nic nie jest dane za darmo, a gdy chce się wycofać, jest już za późno. Aspirant Robert Baczuk będzie chciał mu pomóc za wszelką cenę.

 

Katarzyna Żwirełło urodziła się w Łodzi i od najmłodszych lat starała się pisać. Dzięki tak wcześnie rozpoczętej przygodzie z pisaniem możemy dziś sięgnąć już po jedną z dziewięciu jej książek, a to nie tylko kryminały, bo także thrillery, sensacja czy reportaż. Najnowszej powieści zatytułowanej „Upadek” możecie już szukać w księgarniach.

 

O książce mówiliśmy w jednej z audycji „Książka na weekend”:

 


 


fot. K. Żołądek

 


Trzecia propozycja to „Mała księga opowieści sufickich. Starożytne mądrości podnoszące na duchu”, którą napisał Neil Douglas-Klotz. W Polsce książka ukazała się nakładem wydawnictwa Czarna Owca w przekładzie Roberta Sudoła. To spojrzenie na tajemnice życia pełne mądrości i humoru. W tej książce odkryjecie zbiór historii pełnych mądrości i pogody ducha, a także będących próbą zgłębienia życiowych tajemnic. Większość z nich pojawia się w pracach klasycznych sufich, jak Rumi, Attar czy S’adi. Autor opowiada je w swojej interpretacji, przybliżając dawne opowieści współczesnemu czytelnikowi.

 


Życzymy udanej i miłej lektury. Tych wciągających książek możecie już szukać w księgarniach.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat