Groźne zdarzenie z udziałem hulajnogisty na ulicy Łódzkiej. Na odcinku pomiędzy rondem Solidarności i rondem Świętej Faustyny jadący w kierunku Wojska Polskiego chłopak zahaczył o wystającą ze ścieżki rowerowej kostki, która została wypchnięta przez korzeń klonu jesionolistnego. Kierujący jednośladem z obrażeniami głowy został przetransportowany do szpitala.
Groźne zdarzenie z udziałem hulanjogisty na ulicy Łódzkiej. Na odcinku pomiędzy rondem a rondem jadący w kierunku Wojska Polskiego chłopak zahaczył o wystającą ze ścieżki rowerowej kostki, która została wypchnięta przez korzeń klonu jesionolistnego. Kierujący jednośladem z obrażeniami głowy został przetransportowany do szpitala.
Na rynku znajdziesz mnóstwo modeli hulajnóg elektrycznych, od tych najprostszych, po te wyposażone w komputer pokładowy czy tempomat. Zakup powinien być więc podyktowany indywidualnymi potrzebami konkretnego użytkownika.
Hulajnogi elektryczne stały się w ostatnim czasie niezwykle popularne, zwłaszcza w miastach. Zyskały nawet skróconą nazwę – „e-hulajnogi”. Warto więc przypomnieć, że hulajnoga elektryczna jest pojazdem, a jej użytkownik to kierujący. Wiążą się z tym zarówno przywileje, jak i obowiązki.
Elektryczne hulajnogi ponownie dostępne są dla mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego. By móc z nich korzystać trzeba posiadać na swoim smartfonie specjalną aplikację. Usługa ma być dostępna co najmniej do końca listopada.
Mieszkańcy Piotrkowa zwracają uwagę na niedbale parkowane elektryczne hulajnogi. Pojazdy, które można wypożyczać, pozostawiane są na środku chodników, a niekiedy nawet tuż przy przejściach dla pieszych. Są przepisy, które regulują parkowanie elektrycznych hulajnóg, jednak z ich przestrzeganiem bywa różnie.
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę regulującą status prawny hulajnóg elektrycznych i urządzeń transportu osobistego - poinformowała w czwartek prezydencka kancelaria. Przepisy wprowadzają m.in. ograniczenia w poruszaniu się e-hulajnogą zależne od wieku.
Sejm na czwartkowym posiedzeniu poparł nowelizację ustawy Prawo o ruchu drogowym, która reguluje m.in. status prawny hulajnóg elektrycznych i urządzeń transportu osobistego. Regulacja zakłada m.in. wprowadzenie dolnej granicy wieku dla osób korzystających z e-hulajnóg.
Coraz więcej osób, poruszając się po mieście, korzysta z hulajnóg. Te elektryczne potrafią rozwinąć sporą prędkość. Tak dużą, że gdy korzystającemu ze sprzętu zabraknie zdrowego rozsądku lub umiejętności, może dojść do wypadku. Tak było ostatnio w Łodzi, kiedy to na miejskiej hulajnodze jechały dwie dziewczyny. Siostry wymusiły pierwszeństwo i zderzyły się z samochodem osobowym. Jedna z nich trafiła do szpitala. W Piotrkowie jak dotąd policja nie odnotowała żadnego niebezpiecznego zdarzenia z udziałem korzystających z takiego sprzętu.
Ukryte w piwnicy lub klatce schodowej - mieszkańcy Piotrkowa w taki sposób próbowali najprawdopodobniej przywłaszczyć elektryczne hulajnogi, które od początku marca dostępne są w Piotrkowie.