Artykuły do tagu: ruch

Dni Piotrkowa 2024. Będzie zmiana organizacji ruchu
W najbliższy weekend 14-16 czerwca piotrkowianie będą świętowali DNI MIASTA 2024. Wydarzenie odbywać się będzie w kwartale: plac Kościuszki - ul. Słowackiego - ul. Sienkiewicza - ul. Narutowicza. W związku z tym już od godzin popołudniowych w piątek zamknięte zostaną ulice w centrum miasta.
XLV Wojewódzki Finał Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
Uczniowie szkół podstawowych województwa łódzkiego rywalizowali dziś (23.05.2024) na terenie WORD-u w Piotrkowie Trybunalskim w XLV Wojewódzkim Finale Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Młodzi konkurowali w testach z wiedzy teoretycznej, mieli do wykonania zadanie z pierwszej pomocy. W części sprawnościowej finaliści mieli do pokonania rowerem miasteczko ruchu drogowego oraz sprawnościowy tor rowerowy.
Moc sukcesów zawodników Ruchu
Trzy duże imprezy i cztery miejsca na podium. Takim dorobkiem mogą się pochwalić reprezentanci KKS Ruchu Piotrków Trybunalski. Ostatnie tygodnie były więc udane dla młodych badmintonistów, bo do Piotrkowa przywieźli kolejne medale.
Kupno działki - na co należy zwrócić uwagę?
Wybór odpowiedniej działki budowlanej nie powinien sprowadzać się jedynie do oględzin terenu. Co prawda też są one niezbędne, ale aby wyeliminować ryzyko wystąpienia jakichkolwiek problemów w przyszłości, warto dokładnie „prześwietlić” teren, nie tylko pod kątem prawnym. Jak to zrobić i gdzie? Wyjaśniamy poniżej.
Dawna siedziba starostwa ma nowego właściciela
Dawna siedziba starostwa została sprzedana. Budynek przy ul. Żeromskiego 31 w Piotrkowie, czyli popularny "blaszak" ma nowego właściciela.
Dobry Ruch! Młodzi sportowcy z sukcesami
Młodzi badmintoniści z sukcesami w województwie łódzkim. Za nami Turniej Dzieci i Młodzieży o Puchar Grzegorza Schreibera, Marszałka Województwa Łódzkiego w kategoriach U11, U13, U15 i U17.
Na Roosevelta znów jeździmy wahadłowo
Na ul. Roosevelta powrócił ruch wahadłowy. To za sprawą wznowienia działań na modernizowanym fragmencie drogi. Pod koniec ubiegłego roku wstrzymano prace na odcinku od ulicy Wroniej do granic miasta, ze względu na panujące warunki atmosferyczne. Tym samym usunięto sygnalizację, która sterowała ruchem wahadłowym. Urzędnicy podkreślają, że zaawansowanie prac znacząco wyprzedzało założony harmonogram prac, więc taki manewr był możliwy.
Działka w centrum miasta czeka. Starostwo sprzedaje nieruchomość
Starostwo Powiatowe sprzedaje kolejny atrakcyjny teren w centrum Piotrkowa. Tym razem chodzi o działkę położoną przy Al. Armii Krajowej, przed przychodnią zdrowia. Pieniądze ze sprzedaży tej nieruchomości mają zostać przeznaczone na inwestycje w 2024 roku.
Pamiętaj o odśnieżaniu. Straż Miejska interweniuje
Ponad 40 interwencji w tym tygodniu odnotowali piotrkowscy strażnicy miejscy w sprawie zimowego utrzymania chodników. Właściciele budynków oraz administratorzy muszą wywiązywać się z obowiązku odśnieżania i usuwania śliskości. W innym przypadku grozi mandat, a nawet odpowiedzialność karna lub cywilna.
Mateusz Danielak z kolejnym sukcesem
Piotrkowski badmintonista Mateusz Danielak zdobył prestiżowe trofeum. Zawodnik KKS Ruch Piotrków Trybunalski wziął udział w turnieju Benàtky Masters w Czechach, gdzie nie miał sobie równych. Piotrkowianin wygrał wszystkie spotkania.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat