Aż 17 osób z piotrkowskiego Miejskiego Ośrodka Kultury, z Ośrodka Edukacji Artystycznej „Wyciągamy dzieci z bramy” zostało laureatami konkursu fotograficznego i plastycznego, ogłoszonego w wakacje przez Łódzki Dom Kultury dla dzieci z całego regionu w ramach akcji „Eko-młodzi w Łodzi”. W miniony poniedziałek w ŁDK, w sali kolumnowej, z udziałem marszałka województwa łódzkiego Witolda Stępnia, prezesa WFOŚiGW Tomasza Łyska oraz dyrektora ŁDK - Jacka Sokalskiego odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Młodzi piotrkowianie okazali się bezkonkurencyjni w konkursie fotograficznym.
Rozpoznawali drzewa, rośliny, zwierzęta, wykazywali się wiedzą na tematy krajoznawczo-turystyczne.
Wraz z początkiem nowego roku szkolnego do wszystkich szkół podstawowych w województwie łódzkim trafiło multimedialne wydawnictwo z zakresu przyrody i kształcenia postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży, którego autorem jest piotrkowianin, Marcin Pampuch.
Ekolodzy chcą, by Strawa została oczyszczona i zarybiona - stąd problemy z realizacją pierwszego etapu regulacji rzeki i zmniejszenie wydatków o blisko 1,5 mln złotych na to zadanie w budżecie miasta.
Kilkadziesiąt ton niebezpiecznych chemikaliów nadal zalega na jednej z działek przy ulicy Polnej w Wolborzu. Czynności w sprawie prowadzi prokuratura.
Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie prowadzi śledztwo w sprawie groźnych chemikaliów składowanych nielegalnie w Wolborzu.
Mogło dojść do tragedii. Zdaniem strażaków, w wyniku samozapłonu substancji o nazwie hydrosulfit mogło dojść do groźnego pożaru i emisji szkodliwych związków. Składowisko odpadów przy ul. Polnej 4 w Wolborzu powinno zostać zlikwidowane już 10 lat temu.
Co łączy Listę Przebojów radiowej Trójki, utwór “Bombonierka” i Bełchatów? Dwumetrowa lipa, która została zasadzona na pl. Narutowicza w ramach jubileuszu 30-lecia tejże listy.
Wkrótce w bełchatowskiej Rakówce wyląduje 700 par raków, do tego jazie, klenie, może nawet liny, karasie pospolite, a nawet pstrągi potokowe. Bełchatów pozyskał bowiem 55 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na zadanie “Opracowanie oraz pilotażowe wdrożenie programu rewitalizacji rzeki Rakówki i jej doliny na obszarze miasta Bełchatowa”.
Chociaż w gminie Sulejów stoi wiele wiatraków, to dopiero teraz rozpoczęły się protesty. Mieszkańcy wsi Kałek nie chcą, aby w ich miejscowości stanęły dwie elektrownie wiatrowe. Dlaczego? Boją się, że to zaszkodzi ich zdrowiu, poza tym są pewni, że ceny działek w Kałku polecą na łeb na szyję.