Artykuły do tagu: EPI

Ostatni koncert 50 dni Muzyki Kameralnej
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na koncert gitarowo - fortepianowy pt.: „Muzyczne echa Hiszpanii i Włoch na 88 klawiszy i 6 strun”.
W piotrkowskim sanepidzie świętowali 100-lecie służb sanitarnych
Dokładnie 100 lat temu w Polsce powstały Służby Sanitarne. Z tej okazji świętowała również Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Piotrkowie. Podczas piątkowych uroczystości nie obyło się bez wspomnień i podziękowań
Coraz większa liczba nieszczepionych dzieci w naszym regionie
W 2018 roku piotrkowski sanepid zarejestrował 33 nowe przypadki dzieci, których rodzice uchylają się od obowiązku wykonania szczepień ochronnych. W sumie od 2016 do końca 2018 zarejestrowano 90 takich dzieci. Co to oznacza?
Bakterie coli w wodociągu Srock w gm. Moszczenica
Woda z wodociągu w Srocku warunkowo przydatna do spożycia. Szykując jedzenie, picie lub myjąc zęby trzeba używać wody przegotowanej minimum 2 minuty.
Teatr „Wyjście Ewakuacyjne” zdobył Grand Prix w Krakowie
Spektakl „Cisza. Sen trwa” piotrkowskiego teatru studenckiego „Wyjście ewakuacyjne” okazał się najlepszym przedstawieniem 13. Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Studenckich i Niszowych „Epizod” w Krakowie. W sobotę, 23 marca, młodzi piotrkowscy aktorzy zdobyli Grand Prix przeglądu. Zwycięskie przedstawienie wyreżyserowała Lucyna Jakubczyk.
340 lat temu Jan III Sobieski zezwolił Żydom osiedlać się za murami Piotrkowa
Dziś przypada 340. rocznica wydania słynnego przywileju króla Jana III Sobieskiego, zezwalającego Żydom na osiedlanie się poza murami Piotrkowa, na terenach Wielkiej Wsi i Podzamcza, podlegających wówczas staroście piotrkowskiemu. Decyzja monarchy zapoczątkowała istnienie piotrkowskiej dzielnicy żydowskiej, zwanej również Żydowskim Miastem Piotrków. W sierpniu 1939 roku piotrkowian żydowskiego pochodzenia było blisko 14 tys. i stanowili oni blisko 1/4 ogółu mieszkańców miasta.
Nieprzemijające piękno secesji w piotrkowskim Muzeum
W najbliższą niedzielę, 17 marca, Muzeum w Piotrkowie zaprasza na wernisaż wystawy pt. „Secesja - piękno nieprzemijające”. Na wystawie zostanie zaprezentowana unikalna w skali kraju kolekcja przedmiotów secesyjnych, należąca do cenionego chirurga angiologa dr n. med. Andrzeja Papiewskiego. Wśród prezentowanych przedmiotów będzie można zobaczyć między innymi wieczna pióra z epoki, a także grafiki i rysunki.
Zupa ogórkowa – przepis na wyśmienite pierwsze danie
Zupa ogórkowa to danie cenione za swoją wyrafinowaną kwaśność. Wiemy, że wielbiciele tego smaku w potrawach wcale nie narzekają na nudę i ogórkową przyrządzają na obiady bardzo często! Sprawdź, jak przygotować pyszną i prostą zupę ogórkowa ze śmietaną!
Woda w gminie Moszczenica nadal nie nadaje się do picia
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, na podstawie wyników badań, stwierdził obecność bakterii grupy coli w wodociągu Baby w gminie Moszczenica. Woda nadaje się do spożycia wyłącznie po jej wcześniejszym przegotowaniu.
Miasta płacą za darmowe szczepienia dzieci. Co z Piotrkowem?
HPV to wirus, który wywołuje raka szyjki macicy. Choroby można uniknąć, szczepiąc się odpowiednio wcześnie, tzn. około 12. roku życia. Szczepienie nie jest darmowe, ale wiele polskich miast płaci za szczepienie dziewczynek z własnego budżetu. - Żeby zaszczepić jedno dziecko potrzeba 1500 zł, a każdy rodzic chce przecież chronić swoje dzieci – mówi pani Alicja z Piotrkowa.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat