Rząd dał zielone światło przepisom o korytarzu życia i przyjął projekt nowelizacji prawa o ruchu drogowym. Teraz kierowcy będą mieli obowiązek stworzenia przejazdu dla pojazdów służb ratunkowych, które jadą do ofiar wypadków. Do tej pory bywało z tym różnie, o czym niemal każdego dnia przekonywali się piotrkowscy strażacy i ratownicy medyczni.
Po dwóch latach walki spółdzielnia mieszkaniowa odzyskała swoje lokale. Piotrkowski przedsiębiorca od jesieni 2017 roku zajmował bez umowy cztery sklepy, nie płacąc przy tym za wynajem, w dodatku prowadził sprzedaż mięsa bez dostępu do wody. Dług wobec spółdzielni urósł do kilkuset tysięcy złotych. Kilka dni temu przedsiębiorca wreszcie skapitulował.
Jedna z piotrkowskich masarni, właściciel czterech sklepów w Piotrkowie, od dłuższego czasu sprzedaje mięso, choć w swoich lokalach nie ma dostępu do bieżącej wody. Sanepid nałożył na właściciela mandaty i zakazał handlu. Ponieważ przedsiębiorca nadal prowadzi sprzedaż mięsa, sprawa trafiła do sądu. Wyroki nie zdyscyplinowały jednak właściciela.
W piotrkowskim Słoneczku znów można się kąpać. Tymczasowy zakaz został odwołany po kolejnych badaniach przeprowadzonych przez sanepid. Przypomnijmy, w środę 31 lipca kąpielisko została zamknięte z powodu przekroczonej dopuszczalnej liczby bakterii Escherichia coli.
Sanepid ostrzega! Chociaż liczba zatruć dopalaczami w Polsce maleje, substancje te nadal są groźne. W walce z nimi pomogłyby unijne regulacje, ale... takich nie ma. Polska jest jednym z państw, które wypowiedziały dopalaczom wojnę. W ostatnich latach około połowa nowych narkotyków została wykryta właśnie w naszym kraju. - Problemem jest to, że na terenie Unii nie ma jednolitych przepisów wymierzonych w dopalacze - mówi rzecznik głównego inspektoratu sanitarnego Jan Bondar.
Woda w piotrkowskim Słoneczku nie nadaje się do kąpieli. Sanepid przeprowadził badania laboratoryjne, które wykazały przekroczenie dopuszczalnej liczby bakterii Escherichia coli. W związku z tym został wprowadzony tymczasowy zakaz kąpieli.
W tym roku w naszym regionie na boreliozę zachorowało już 15 osób - 9 w powiecie i 6 w samym Piotrkowie. Ta poważna choroba najczęściej przenoszona jest przez kleszcze. Pamiętajmy, aby po leśnych spacerach zawsze sprawdzić czy na naszym ciele nie pozostał pajęczak. Im szybciej go usuniemy, tym mniejsze prawdopodobieństwo zachorowania.
Egzaminy na konkretną godzinę, nie więcej niż 9 jazd przypadających na jednego egzaminatora czy zdawanie na pojeździe czterokołowym przez osoby niepełnosprawne, to tylko część zmian, które wprowadzono do egzaminów na prawo jazdy. Wszystkie modyfikacje mają na celu poprawę jakości egzaminów, a przez to zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Czy rzeczywiście pomoże to przyszłym kierowcom?
Bakteria New Delhi w szpitalu w Radomsku. Pracownicy sanepidu potwierdził obecność szczepu bakterii Klebsiella Pneumoniae w tej placówce.
W czwartek wójt gminy Rozprza Janusz Jędrzejczyk oraz wójtowie z Gorzkowic Alojzy Włodarczyk i Łęk Szlacheckich Piotr Łączny podpisali z przedstawicielami rejonowego WOPR w Piotrkowie porozumienie dotyczące wynajmu patroli wodnych na obszarze zbiornika Cieszanowice. Pamiętajmy jednak, że woda zarówno w Zalewie Cieszanowickim, jak i Sulejowskim nie jest przebadana, a więc kąpiemy się tam na własną odpowiedzialność.