Na głównych przejściach granicznych wprowadzono kontrole sanitarne, by zapobiegać niekontrolowanemu rozprzestrzenianiu się w Polsce koronawirusa. Na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego zamieszczone zostały wzory tzw. formularzy lokalizacyjnych. Zebrane w ten sposób dane będą służyły służbom sanitarnym do kontaktu z pasażerami w razie stwierdzenia ryzyka zarażenia ich wirusem.
W Piotrkowie Trybunalskim w żadnym ze szpitali od pięciu lat nie funkcjonuje oddział zakaźny. W mieście, ani regionie nie wykryto jeszcze co prawda żadnego przypadku zakażenia koronawirusem, ale zdarzały się osoby z podejrzeniem i poddane kwarantannie. Jego pojawienie się u nas jest tylko kwestią czasu - mówią eksperci. Co mają robić piotrkowianie, którzy zauważą u siebie objawy charakterystyczne dla choroby COVID-19?
Jeszcze zanim w Polsce potwierdzono pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem, kościół zachęcał do zachowania większej ostrożności, apel był skierowany zarówno do księży, jak i do wiernych, a wystosował go arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. - W ewentualnych ogniskach tego zjawiska należy w kościołach i pomieszczeniach parafialnych starać się o pomniejszenie ryzyka zachorowań poprzez zwrócenie szczególnej uwagi na zachowywanie podstawowych zasad higieny – podkreśla w komunikacie abp Gądecki.
W związku z awarią systemu ewidencji pojazdów i kierowców (CEPIK), w poniedziałek przez kilka godzin nie było możliwości załatwienia spraw w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Piotrkowie.
Kierowcy nie zwracają uwagi na sygnalizację świetlną i przejeżdżają na czerwonym. Mieszkańcy Wierzej boją się o swoje bezpieczeństwo, bo skrzyżowanie ulic Sulejowskiej, Dalekiej i Kleszcz pokonują co najmniej dwa razy dziennie. Boją się, że problem zostanie zauważony dopiero, gdy dojdzie do tragedii.
61 osób na terenie województwa łódzkiego przebywa pod nadzorem epidemiologicznym służb sanitarnych w związku z koronawirusem. Jak zapewniają służby wojewody, na razie nie ma jednak żadnych powodów do obaw.
Trzy wypadki, w których ucierpiało sześć osób i 34 kolizje - tyle zdarzeń odnotowała piotrkowska policja na przejeździe przez A1 na ul. Twardosławickiej od września 2019 roku, czyli od momentu oddania go do użytku.
W Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim przy ul. Rakowskiej w Piotrkowie znów wykryto bakterie legionelli. Co to oznacza dla pacjentów? To, że nie mogą się wykąpać, bo z kranów leci tylko zimna woda.
W Polsce wciąż szaleje grypa. W Piotrkowie Trybunalskim i powiecie piotrkowskim na początku lutego także odnotowano spory wzrost zachorowań. W ciągu tygodnia w Sanepidzie zgłoszono 840 nowych przypadków, tymczasem w całym styczniu było ich 728. Przypominamy- jeśli obudziliście się z kaszlem, katarem albo gorączką - nie idźcie do pracy.
Czy mieszkańcy Piotrkowa jeżdżą lepiej niż kierowcy z powiatu piotrkowskiego? A może to kierowcy posiadający początek rejestracji oznaczony literami "EP" są mniej wprawnymi użytkownikami dróg niż ci z "EPI"? Jak radzimy sobie "za kółkiem" w porównaniu z mieszkańcami sąsiednich powiatów?