Od poniedziałku ruszają zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób w wieku 16 i 17 lat. Przed samym szczepieniem należy wypełnić kwestionariusz, którzy można pobrać ze strony gov.pl lub uzupełnić go na miejscu, w punkcie szczepień. Niezbędna jest też zgoda opiekuna prawnego na szczepienie.
Jak informuje PAP - w Polsce ponad 4,4 mln osób jest już w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19, podano ponad 15,5 mln dawek szczepionek.
Sobotnie wydarzenia z okazji Nocy Muzeów skłoniły wiele osób, by odwiedzić piotrkowskie muzea. Stałe i czasowe wystawy zostały tego dnia wzbogacone także pokazami. Na Rynku Trybunalskim można było zobaczyć rekonstrukcje dawnych zawodów, a przy Zamku zapoznać się z dawnymi egzemplarzami broni.
Pomimo początkowych kłopotów, punkt szczepień przeciw COVID-19, przy ul. Belzackiej w Piotrkowie Trybunalskim działa pełną parą. Z jego usług skorzystały już tysiące mieszkańcow naszego regionu i nie tylko. Dbający o stronę medyczną, pracownicy piotrkowskiego Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego, podają ochotnikom szczepionki Pfizer, Moderna oraz AstraZeneca.
Łącznie 84 osoby zgłosiły miastu potrzebę dowiezienia na szczepienie. Spośród nich już 68 skorzystało z transportu, do którego uprawnione są osoby mające trudność w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień ze względu na wiek lub niepełnosprawność.
Już pierwszego dnia luzowania obostrzeń sporo będzie się działo na piotrkowskim Starym Mieście. Do pracy wracają ogródki gastronomiczne, na wspólny spacer zaprasza Centrum Informacji Turystycznej, czekają na nas także specjalne atrakcje w ramach przypadającej na sobotę Nocy Muzeów. Warto tego dnia odwiedzić Zamek Królewski oraz historyczny piknik na płycie Rynku Trybunalskiego, na który zaprasza Muzeum Marcepanów.
Od 1 stycznia 2021 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące prawa budowlanego. Nowe lub rozbudowywane budynki (w tym domy) muszą spełniać wyższe normy energooszczędności. Zmiany te są następstwem proekologicznej dyrektywy Parlamentu Europejskiego, która ma doprowadzić do sytuacji, w której wszystkie nowo wybudowane domy, osiągną status zeroenergetycznych.
Od ciężarówki przewożącej zbiornik z nieczystościami asenizacyjnymi odpięła się naczepa, co doprowadziło do jej wywrócenia i wylania zawartości. Na drodze krajowej 91 są utrudnienia.
Zakończyło się zgrupowanie kadry Polski w piłce siatkowej plażowej osób niepełnosprawnych. Reprezentanci trenowali na boiskach przy szkole podstawowej w Sulejowie.
Pojawiła się szansa, że ponownie będziemy mogli wypoczywać na terenie ośrodka w Bronisławowie. O ile oczywiście znajdzie się ktoś odważny (bardzo odważny) żeby teren wydzierżawić. Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łodzi zaprasza do udziału w aukcji, której przedmiotem jest wydzierżawienie nieruchomości po popularnym niegdyś porcie „u Łysego”. Ośrodek został zamknięty dla wypoczywających dwa lata temu.
Wywoławcza cena dzierżawy to 7450 złotych netto miesięcznie. Siedem tysięcy czterysta pięćdziesiąt złotych netto! Do wydzierżawienia potrzebna będzie duża odwaga, nie mylić z odważnikiem.