Artykuły do tagu: zachorowania

Chorujemy na potęgę. Masa infekcji w mieście i regionie
Ogromne kolejki w aptekach, wypełnione po brzegi przychodnie, masa nieobecności w szkołach i puste sale przedszkolne - tak wygląda rzeczywistość w Piotrkowie i regionie od kilku dni. Chorujemy na potęgę, potwierdzają to także dane statystyczne.
Dzieci coraz częściej chorują na COVID-19
W wielu krajach liczby zakażeń wśród najmłodszych rosną nawet o sto procent, niekiedy stanowiąc połowę zakażonych danej populacji. Najwyższy czas na szczepienia najmłodszych.
Prof. Gut: bez 85.proc. zaszczepionego społeczeństwa w Polsce będą zgony
W niezaszczepionym, w sposób dostateczny, społeczeństwie rosyjskim każdego dnia na COVID-19 umiera 800 osób. U zaszczepionych Brytyjczyków, przy porównywalnej liczbie zachorowań, zgonów jest siedem razy mniej - powiedział PAP wirusolog prof. Włodzimierz Gut.
Prof. Gut: nie przewiduję kolejnej dużej fali wzrostu zachorowań na COVID-19
Nie przewiduję kolejnej dużej fali wzrostu zachorowań na COVID-19. Wzrost nastąpi, ale będzie to falka, a nie fala - powiedział w piątek PAP wirusolog prof. Włodzimierz Gut.
Covid-19: Trzy nowe przypadki na ziemi piotrkowskiej
Według najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia w całej Polsce jest 1 075 kolejnych chorych na COVID-19.  W województwie łódzkim potwierdzono natomiast 95 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarła 1 osoba, która posiadała choroby współistniejące. Mamy też 249 ozdrowieńców.
Prof. Jankowski: mniej zachorowań dopiero za ok. 2 tygodnie
Trzeba mieć nadzieję, że szczepienia będą przebiegały jeszcze sprawniej, a wkrótce zakażeń i zachorowań będzie nieco mniej, być może nawet za dwa tygodnie - powiedział PAP specjalista chorób wewnętrznych, kardiolog prof. Piotr Jankowski z Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.
Koronawirus w Urzędzie Miejskim w Sulejowie
W związku z zachorowaniami na COVID-19 w Urzędzie Miejskim w Sulejowie ograniczone jest jego funkcjonowanie. Według naszych informacji 2 pracowników przebywa obecnie w izolacji, a kolejnych kilka osób zostało objętych kwarantanną. W związku burmistrz zwrócił się do mieszkańców o załatwianie urzędowych spraw drogą telefoniczną, elektroniczną lub pocztową.
Minister zdrowia: ponad 5 tys. nowych zakażeń; odwrócenie tendencji staje się faktem
Odwrócenie tendencji w przyroście zakażeń koronawirusem staje się faktem; trend jest dodatni - podkreślił we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski. Jak wskazał, wtorkowy wynik - przeszło 5 tys. nowych zakażeń - jest o ponad tysiąc większy niż tydzień temu.
Znów ponad sto zachorowań w województwie łódzkim
Według najnowszego raportu dotyczącego zachorowań na Covid-19 w województwie łódzkim odnotowano 127 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. 26 nowych przypadków stwierdzono w powiecie bełchatowskim, 11 w powiecie radomszczańskim, 9 w piotrkowskim i 3 w tomaszowskim. W samym Piotrkowie przybyło 12 chorych.
Kolejny mieszkaniec powiatu zakażony koronawirusem
W województwie łódzkim jest 20 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Wśród zakażonych, jest jedna osoba z powiatu piotrkowskiego. Łącznie w Piotrkowie i powiecie u 31 osób potwierdzono wystąpienie COVID-19.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat