Kulturoznawstwo, dyplomacja europejska czy eurologistyka to tylko niektóre ze specjalności w ramach czterech kierunków oferowanych przez Wydział Filologiczno-Historyczny piotrkowskiego Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego.
2400 uczniów przemierzyło jej korytarze, 140 osób co roku stara się do niej dostać, 1150 solistów wystąpiło w ośmiu edycjach organizowanego przezeń festiwalu...
GRZMIĄCA PÓŁLITRÓWA powstała wiosną 1985 roku w IV DS Politechniki Łódzkiej w składzie: Jurek Bolanowski, Janusz Surma, Czarek Gierzyński i Paweł Małolepszy, do których nieco później dołączyli Sławek Gądkowski i Jarek Kaczorowski.
10 kwietnia – w najbliższą niedzielę w Piotrkowie odbędą się uroczystości miejskie poświęcone 71. rocznicy zbrodni katyńskiej oraz katastrofie smoleńskiej.
Jak wynika z naszych nieoficjalnych informacji, Krajowy Rejestr Sądowy wydał opinię (która dotarła już do władz spółki), z której wynika, że władze Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej (zarząd i Rada Nadzorcza) wybrane zostały w sposób nielegalny, a to oznaczałoby, że wszystkie decyzje, które władze spółki podjęły od stycznia 2011 roku nie mają mocy prawnej.
Mimo fatalnej sytuacji w tabeli zawodnicy, trener i działacze Piotrkowianina nie składają broni.
“Dzień dawcy szpiku - wspólnie przeciw białaczce” - to akcja, którą zorganizowali studenci filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie.
Istniejąca od ponad 50 lat Szkoła Podstawowa nr 13 (ul. Dmowskiego 11) doczeka się w końcu kompleksowej modernizacji.
Budynek przy Dmowskiego 38 od kilku lat był kością niezgody między magistratem, niektórymi radnymi i dyrekcją Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.
5 kwietnia w Urzędzie Gminy w Wolborzu zostało podpisane porozumienie w sprawie służb ponadnormatywnych między burmistrzem miasta - Elżbietą Ościk a komendantem miejskim policji w Piotrkowie - inspektorem Gabrielem Olejnikiem.