Artykuły do tagu: AC

Na dziewięćdziesiąt osób nie zdaje siedemdziesiąt – tak wyglądał wynik jednego z przeprowadzonych kilka miesięcy temu egzaminów na kartę rowerową wśród uczniów jednej z piotrkowskich podstawówek. To wynik zasmucający, ale nie należy szukać winnych, tylko wziąć się do roboty – mówią wspólnym głosem policja i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego.
Piotrkowscy policjanci wycofali z 11 sklepów z dopalaczami towar, który trafił do depozytu.
Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie przychylił się do skargi prezydenta Piotrkowa o kasację wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w sprawie uwzględnienia podczas budowy autostrady A1 kładki pieszo-jezdnej, która połączy dwie części ulicy Słowackiego rozdzielone przez trasę. NSA wydał wyrok wczoraj (20 października).
Tomaszowski Urząd Pracy dysponuje jeszcze środkami na tworzenie miejsc pracy, mimo wysokiego bezrobocia nie ma jednak dużego zainteresowania.
Spotkanie z łódzkimi zoopsycholożkami
30 października o godz. 11.00 w czytelni Biblioteki Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się spotkanie z biologiem i zoopsychologiem, Moniką Kansy-Dziurdzią, behawiorystką i treserką, Moniką Sosnowską oraz Fisią rasy cane corso.
Przedszkolaki w kolejce po zaświadczenia
Jakiś czas temu pisaliśmy o apelu, jaki kurator oświaty wystosował do wszystkich przedszkoli w Piotrkowie Trybunalskim.
Być może w Piotrkowie nagrasz profesjonalne CV
Dziś bezrobotni szukają różnych form dotarcia do tych, którzy poszukują pracowników. Umieszczają swoje oferty na billboardach czy w serwisie YouTube.
Biblioteka spacerowała po piotrkowskich nekropoliach
W dniu 7 października, w piękny, słoneczny czwartek odbyła się wycieczka z przewodnikiem na piotrkowski Cmentarz Żydowski przy ul. Spacerowej, powstały pod koniec XVIII wieku (http://www.kirkuty.xip.pl/piotrkowtryb.htm)
Urząd Marszałkowski w Łodzi przekazał 2 miliony złotych na ratowanie zabytków naszego województwa. Na liście marszałka znalazło się 36 obiektów, w tym kilka z Piotrkowa i regionu.
Co warto wiedzieć o "Kociej Mamie"?
Jak wyobrażamy sobie kociarza? No cóż… niezaradny życiowo, zaniedbane ubranie, rozwiany, potargany włos, może nawet obłęd w oczach? Myślimy często stereotypowo, krzywdząco i nie traktujemy poważnie osób kochających zwierzęta. To, co mogliśmy zobaczyć i usłyszeć na sobotnim spotkaniu w Bibliotece Pedagogicznej zrewolucjonizowało pogląd na ten temat niejednego słuchacza.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat