Na wyposażenie Brygad Obrony Terytorialnej w tym także 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej, trafiły hełmy „HP-05”. Weszły one dotychczas na wyposażenie dziesięciu z piętnastu brygad obrony terytorialnej i są już wykorzystywane w szkoleniu żołnierzy WOT.
Aż 6 mln zł otrzyma gmina Wola Krzysztoporska w ramach rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych (FIL). To najwięcej spośród wszystkich gmin powiatu piotrkowskiego. W ramach tego wsparcia gmina chce wybudować kanalizację sanitarną w trzech miejscowościach.
Zapaśnicy LUKS "Athletic" Wola Krzysztoporska zostali doceniony przez władze województwa i klub otrzyma dofinansowanie na szkolenie młodzieży w wysokości 20 tys złotych. Umowę w tej sprawie podpisały władze LUKS-u oraz wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba.
W tym roku, ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, przed nami inne niż zwykle święta Bożego Narodzenia. Jeszcze więcej z nas świąteczne zakupy zrobi w Internecie. Policjanci przestrzegają przed internetowymi oszustami, którzy są cały czas aktywni i poszukują kolejnych ofiar.
Zwolnienie dyrektora Łódzkiego Domu Kultury, Jacka Sokalskiego, nie powinno mieć miejsca. Tak stwierdził Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi. Sąd stwierdził nieważność uchwały Zarządu Województwa Łódzkiego, na podstawie której w sierpniu ubiegłego roku odwołano dyrektora ŁDK.
Od środy (2 grudnia) do piątku (4 grudnia) odbywać się będzie XIII Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2020 organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. W tym roku zostało zorganizowane wyjątkowo w formule on-line. Mimo to Forum jest zaplanowane tak, by stanowić platformę wymiany doświadczeń między przedsiębiorcami szczególnie małych i średnich firm oraz miejsce otwartej i inspirującej dyskusji.
Osoby znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej mogą skorzystać z darmowej pomocy prawnej oferowanej przez Uniwersytet Łódzki. Porad udzielają wykładowcy wraz ze studentami z Kliniki Prawa UŁ.
Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyli w niedzielę (29 listopada) przysięgę. Słowa roty wojskowej wypowiedzieli terytorialsi, którzy ukończyli szkolenie i zaliczyli egzamin końcowy - tzw. „pętlę taktyczną”. Z uwagi na sytuację epidemiczną uroczystość odbyła się w reżimie sanitarnym i bez udziału zaproszonych gości.