Advertisement

Życzliwa się zmienia

ePiotrkow Czwartek, 15 września 20226
Trwają zaawansowane prace przy budowie kanalizacji sanitarnej w ulicy Życzliwej w Piotrkowie Trybunalskim. Inwestycja zgodnie z planem ma się zakończyć do końca roku.

Przedstawiciele władz miasta podkreślają, że to ważna inwestycja zarówno dla piotrkowskich firm produkcyjnych, jak i dla budownictwa jednorodzinnego rozwijającego się w tej części miasta. Prace potrwają do końca roku.

Zakres jest oczywiście duży. To 5 km kanalizacji sanitarnej i ponad setka przyłączy. Koszt wynosi około 9 mln zł. Robimy to przede wszystkim z myślą o dwóch firmach, które znajdują się w sąsiedztwie ulicy Życzliwej, ważnych firmach dla Piotrkowa Trybunalskiego, czyli Polaniku i Nowalijce. Równie ważni są też indywidualni użytkownicy i mam tu na myśli te nieruchomości, gdzie już wybudowane są domy i tam gdzie działki są przygotowane pod budownictwo jednorodzinne. W tych przypadkach pełne uzbrojenie jest istotne. Termin zakończenia prac nie jest zagrożony. Do końca bieżącego roku projekt będzie zrealizowany - mówi Krzysztof Chojniak, prezydent Piotrkowa.

 

W ramach prac wykonawca ma także za zadanie m.in. remont istniejących przepompowni, oświetlenie terenu, czy zadbanie o nasadzenia i trawniki.

 

 


Zainteresował temat?

2

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

śmieszek ~śmieszek (Gość)15.09.2022 10:48

"Życzliwość" prezydenta do dwóch firm jest naprawdę "życzliwa". Ciekawe jak one sobie radziły bez "życzliwości" prezydenta przez tyle lat. No ,ale gdzie indziej można spodziewać się "życzliwości" jak nie na ulicy Życzliwej. Takiej życzliwości nie mogą się doczekać od wielu , wielu lat użytkownicy kilku ulic ,którymi przemieszczają się tysiące użytkowników każdego dnia. No cóż ,szkoda ,że ulicy Życzliwa jest tylko jedna...

66


gregu ~gregu (Gość)15.09.2022 10:33

Nie dziwie się,że Rosevetta nie robią i prawdopodobnie nie zrobią,skoro wszystkie pieniądze idą na jakieś pierdziszewa.

66


D.P ~D.P (Gość)15.09.2022 10:38

Mieszkam obok i mam dom

24


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat