TERAZ5°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Bardzo dobra
reklama

Piotrkowskie drogi są coraz bezpieczniejsze?

MaWag
MaWag pt., 3 sierpnia 2012 11:08
Okazuje się że drogi w Piotrkowi i regionie są coraz bezpieczniejsze, ponieważ policja notuje spadek wypadków. Tutejsza drogówka podsumowała pierwsze półrocze i okazuje się, że zdarzeń drogowych jest mniej niż w tym samym okresie poprzedniego roku.

Wykryto bloker reklam!

Treść artykułu została zablokowana, ponieważ wykryliśmy, że używasz blokera reklam. Aby odblokować treść, proszę wyłączyć bloker reklam na tej stronie.

- Jak wynika z danych statystycznych kierowcy jeżdża bardziej ostrożnie, ponieważ odnotowaliśmy spadek zagrożenia na drogach powiatu piotrkowskiego. W tym roku ze 103 do 93 zmniejszyła się liczba wypadków, zginęło o 5 osób mniej niż w tamtym roku (spadek z 13 na 8),  było 112 osób rannych (w tamtym roku 126), doszło do 643 kolizji drogowych (w zeszłym roku 845) - mówi Artur Szczegielniak z piotrkowskiej drogówki.

Najwięcej wypadków policja zanotowała w maju. - Najwięcej kolizji odnotowaliśmy w maju. Jednak wypadków ze skutkiem śmiertelnym najwięcej było w kwietniu – aż 4 osoby. Najwięcej zdarzeń drogowych ze skutkiem poważnym jest w czwartki i piątki – dodaje Szczegielniak.

W pierwszym półroczu tego roku pijani kierowcy byli sprawcami 37 wypadków.

(Strefa FM)

Podsumowanie

    Komentarze 3

    reklama

    Dla Ciebie

    5°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio