TERAZ1°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Dobra
reklama

Nowa ustawa refundacyjna - protest lekarzy

JaKac1
JaKac1 wt., 3 stycznia 2012 09:01
Obowiązuje już nowa ustawa refundacyjna. Lekarze, tak jak zapowiadali, prowadzą „protest pieczątkowy”. Nie wpisują więc na receptę, w jakim stopniu refundowany jest lek. W zamian stawiają pieczątkę: „Refundacja do decyzji NFZ”.

- Zdarzyło mi się już przystawić kilkanaście takich pieczątek – mówi Barbara Lorek z poradni „Rodzina”. - Receptę wykupiłem. W zeszłym roku płaciłem 40 złotych (bez pięćdziesięciu groszy). Dzisiaj w aptece za te same leki przyszło mi zapłacić 155 złotych – mówi piotrkowianin.


Zmian nowe prawo wprowadza więcej. Każdy pacjent musi pamiętać, by idąc do lekarza mieć ze sobą zaświadczenie potwierdzające nasze ubezpieczenie zdrowotne. Musimy także sprawdzić, czy wypisana recepta jest czytelna i czy wszystkie pieczątki są dobrze odbite. Jeżeli coś będzie się nie zgadzać, aptekarz może odmówić realizacji recepty.


Warto także pamiętać, że od teraz farmaceuci - pod groźbą kary - muszą informować o tańszych zamiennikach przepisanych leków.

Podsumowanie

    Komentarze 19

    reklama

    Dla Ciebie

    1°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio