TERAZ5°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Bardzo dobra
reklama

Gimnazjaliści z Przygłowa najlepsi

J.Krak
J.Krak pon., 12 września 2016 14:52
Pierwszy tegoroczny finał Orlikowej Ligi Mistrzów Województwa Łódzkiego w grach zespołowych zorganizowała Skra Bełchatów i jej Akademia Siatkówki. W ostatnią sobotę o zwycięstwo rywalizowało osiem najlepszych siatkarskich drużyn dziewcząt i chłopców w województwie – cztery męskie i cztery żeńskie.
Zdjęcie 1: Gimnazjaliści z Przygłowa najlepsi

1 z 15

Zdjęcie 2: Gimnazjaliści z Przygłowa najlepsi

2 z 15

Zdjęcie 3: Gimnazjaliści z Przygłowa najlepsi

3 z 15

Zdjęcie 4: Gimnazjaliści z Przygłowa najlepsi

4 z 15

Zdjęcie 5: Gimnazjaliści z Przygłowa najlepsi

5 z 15

Zdjęcie 6: Gimnazjaliści z Przygłowa najlepsi

6 z 15

Zdjęcie 7: Gimnazjaliści z Przygłowa najlepsi

7 z 15

Zdjęcie 8: Gimnazjaliści z Przygłowa najlepsi

8 z 15

Zdjęcie 9: Gimnazjaliści z Przygłowa najlepsi

9 z 15

Zdjęcie 10: Gimnazjaliści z Przygłowa najlepsi

10 z 15

Zdjęcie 11: Gimnazjaliści z Przygłowa najlepsi

11 z 15

Zdjęcie 12: Gimnazjaliści z Przygłowa najlepsi

12 z 15

Zdjęcie 13: Gimnazjaliści z Przygłowa najlepsi

13 z 15

Zdjęcie 14: Gimnazjaliści z Przygłowa najlepsi

14 z 15

Zdjęcie 15: Gimnazjaliści z Przygłowa najlepsi

15 z 15

Finał Orlikowej Ligi Mistrzów w siatkówce odbył się w Bełchatowie. W kategorii chłopców najlepszymi okazali się gimnazjaliści z Przygłowa. Natomiast w kategorii dziewcząt - uczennice ze Zduńskiej Woli. Jednak na trzecim stopniu podium stanęły piotrkowianki, uczennice Gimnazjum nr 5. Drużyny gimnazjalistów rywalizowały o puchar Marszałka Województwa Łódzkiego. - Bardzo się cieszę, że w organizację tegorocznego finału włączyła się Skra Bełchatów. To również za sprawą znakomitych zawodników Skry siatkówka stała się tak popularna w Polsce. Tutaj widać jakie emocje potrafi wyzwolić sport i jaką radość przynosi młodym ludziom. Kto wie, może wśród nich są przyszli następcy dzisiejszych reprezentantów Skry? Za sprawą Orlikowej Ligi Mistrzów mają na to większe szanse – powiedział marszałek Witold Stępień.

 

Walka o finał toczyła się od maja, gdy rozegrano pierwsze turnieje gminne. Potem poprzez powiatowe i półfinałowe wyłoniono finalistów.

 

MVP turnieju został Kacper Kotas z Przygłowa, który odebrał statuetkę od prezesa PGE Skry Bełchatów - Konrada Piechockiego. Byli zdecydowanie najlepszą drużyną turnieju. W finale nie dali szans Zduńskiej Woli. Bardzo pochlebnie wypowiadał się o nich trener drużyny Młodej Ligi Skry Bełchatów - Radosław Kolanek. Już w półfinale zaskoczyli go stosując tak zaawansowane elementy techniczne jak atak z drugiej linii.

Zawodnicy  z Przygłowa, czekając na wręczenie medali, żartowali sobie, że gdy rozgrywający PGE Skry Bełchatów - Nicolas Uriarte - będzie im gratulował, powiedzą mu, że "za rok widzimy się na boiskach ligowych".

Podsumowanie

    Komentarze 4

    reklama