Advertisement

Zawodniczki AKS jadą na mistrzostwa Europy

AKS Piotrków Wtorek, 18 maja 20212
Zawodniczki Atletycznego Klubu Sportowego będą rywalizować z najlepszymi zapaśniczkami na naszym kontynencie. Wiktoria Jaroniek otrzymała powołanie na mistrzostwa Europy kadetów, a Julia Dolna na mistrzostwa Europy U-15. Obie imprezy odbędą się w maju i czerwcu w Bułgarii.

Ładuję galerię...

 

Nasze zawodniczki świetnie spisały się w weekend podczas zawodów, które miały kluczowe znaczenie dla powołań. Wiktoria zdobyła złoty medal w kat. 43 kg podczas silnie obsadzonego międzynarodowego turnieju kadetek w Rumunii, a Julia triumfowała w turnieju kwalifikacyjnym U-15 w Pelplinie w kategorii 42 kg. Wiktoria wystąpi w mistrzostwach Europy kadetów (14 - 20 czerwca), a Julia w mistrzostwach Europy U-15 (27 - 30 maja). Obie imprezy odbędą się w Bułgarii.

 

- W przypadku obu dziewczyn kluczem od ich sukcesów jest regularność i dokładność. Wiktoria i Julia sumiennie przykładają się do każdego treningu, dzięki czemu w stu procentach wykorzystują zajęcia na podnoszenie swoich umiejętności. Stale robią postępy, są otwarte na nowe rozwiązania, zdyscyplinowane. Dlatego wszyscy bardzo się cieszymy, że ich ciężka praca, wspierana przez rodziców, przynosi coraz poważniejsze efekty – mówi Angelika Dytrych, trener kobiecej sekcji Atletycznego Klubu Sportowego.

 

Wiktoria Jaroniek to etatowa kadrowiczka, stała uczestniczka obozów reprezentacji kadetek. W tym sezonie dwa razy stanęła na podium zawodów o Puchar Polski.

 

Młodsza o dwa lata Julia Dolna w tym roku rozpoczęła starty w starszej grupie kadetek. W swoim debiucie w tej kategorii wiekowej, zajęła trzecie miejsce podczas zawodów o Puchar Polski w Karlinie.


Zainteresował temat?

5

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

f ~f (Gość)20.05.2021 12:16

Brawo

10


go?ć_ola ~go?ć_ola (Gość)18.05.2021 08:20

Brawo dziewczyny. Trzymam kciuki za was.

20


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat