Wiało, wiało, aż zerwało?

Wtorek, 14 listopada 202334
Silnie wiejący wiatr lub przejeżdżający pojazd znów doprowadził do uszkodzenia bramownicy przy ulicy Moryca w Piotrkowie. Z metalowego obiektu znów wisiał zerwany ogranicznik.

Ładuję galerię...

To nie pierwsza taka sytuacja. Podobnie było wieczorem 3 listopada.

 

Informacje o kołyszących się metalowych elementach docierały do nas od samego rana. Zdaniem mieszkańców powoduje to niebezpieczeństwo i zagraża przejeżdżającym pod bramownicą pojazdu.

Bramownica ma ruchome ograniczniki wysokości po to, aby w przypadku przejazdu przez nierozważnego kierowcę doszło do zaklinowania zbyt wysokiego pojazdu, można było go stamtąd uwolnić. Pracownicy ZDiUM sprawdzą czy doszło tam do jakiegoś zdarzenia - mówi Karol Szokalski, dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie.

 

Screen z grupy Referendum Piotrków Trybunalski 2023

 

Piotrkowianie mieszkający przy ulicy Moryca twierdzą, że bramownica nie spełnia swojego zadania. Ich zdaniem nie brakuje kierowców przejeżdżających tamtędy pojazdami, których wysokość przekracza 3 metry, nierzadko uderzając w zwisające ograniczniki.

Jeden z mieszkańców nagrał przejeżdżającą maszynę, która zmieściła się pod bramownicą, chociaż była ona większa niż trzy metry. Osobiście widziałem samochody dostawcze, ciężarówki czy wywrotki z piachem. Doskonale widać, że ta bramownica nie spełnia swojego zadania. Można podważyć te ograniczniki i swobodnie przejechać. To niczemu nie służy, to 40 tysięcy złotych wyrzuconych w błoto - mówi Krzysztof Szczepanik, mieszkaniec ulicy Moryca.

Bramownica przy ulicy Moryca została zamontowana w pierwszej połowie października 2023 roku.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (34)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Mieszkaniec Moryca ~Mieszkaniec Moryca (Gość)23.11.2023 19:09

Moryca nigdy nie była ulicą dojazdowa do strefy przemysłowej , była zwykłą polną drogą ludzie zaczęli budować domy i dopiero wtedy zrobili asfalt który wystarczał do ruchu lokalnego , wtedy jak zobaczyli kawałek nowej drogi zrobili sobie obwodnicę , natychmiast muszą zamontować progi zwalniające

10


go?ć_kierowca ~go?ć_kierowca (Gość)15.11.2023 22:47

Wystarczy przyjrzeć się karabińczykom na których zawieszone są te ograniczenia na konstrukcji. Takie karabińczyki to moja córka ma na chuśtawce. To powinien być łańcuch zamknięty, a nie zakończony takim badziewiem.

40


erwinek ~erwinek (Gość)15.11.2023 07:33

Niektórzy mieszkańcy Morycy są bardzo roszczeniowi. Uważają że im się wszystko należy. Pamiętajcie że ul. Morycy jest ulicą dojazdową do strefy przemysłowej miasta do ul Glinianej czy Przemysłowej.Wg was najlepiej było by jakby cały transport odbywał się przez centrum miasta. Przed rozpoczęciem budowy domów należało zastanowić się nad jego lokalizacja a nie teraz lamentować .

107


Fg ~Fg (Gość)14.11.2023 21:41

Na iternecie jest jak gościu wjerdża w to

40


As ~As (Gość)15.11.2023 19:00

Jak właściciel posesji zamontuje furtkę a ktoś się uprze, ze będzie chciał wjechać samochodem czy to będzie wina właściciela furtki?

04


al ~al (Gość)15.11.2023 13:23

Myślę że nowy prezydent miasta pokaże czerwoną kartkę Szokalskiemu.

70


ROZPRZAK ~ROZPRZAK (Gość)14.11.2023 20:12

Najważniejsze, że z pompą oddano do użytku Aleję Concordii budując obwodnicę miasta nie z tej strony co trzeba ...
Takich trafionych inwestycji w skali kraju są setki.
Ok 30 lat temu Piotrków był miastem wojewódzkim, a Polska przeżywał kolejny rozbiór - tym razem gospodarczy, a Chińczycy jeździli rowerami. Teraz Chiny są pierwszą gospodarką Świata a Polska i Piotrków ...
No cóż mamy to co wszyscy chcieli "DEMOKRACJĘ", w której co chcą to robią jak nie jedni to drudzy, bez planu rozwoju dla lepszego życia Narodu Polskiego.

82


goœć_hahaha ~goœć_hahaha (Gość)14.11.2023 20:48

Ha ha ha ale partactwo za 40000 zł. nadaje się do nagłośnienia w całej Polsce.

100


Po grochówce darmo ~Po grochówce darmo (Gość)15.11.2023 09:52

To ha miałem te wiatry. Przepraszam

20


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)15.11.2023 07:17

Jak to mówią po owocach ich poznacie, brawo panie Chojniak, brawo panie Szokalski, brawo wy wszyscy z Urzędu Miasta inżynierowie i cudotwórcy, różdżkarze i akrobaci wjeżdżający między przepisami prawdomówni i wspaniali

60


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat