"To były piękne dni..."

Sobota, 06 sierpnia 20227
Radosna, uroczysta i pełna wspomnień była eucharystia z okazji jubileuszu 60-lecia kapłaństwa księdza kanonika Remigiusza Wysockiego. Znany ze swojej działalności ewangelizacyjnej kapłan, wyraził wdzięczność wszystkim, którzy zechcieli uczestniczyć w tym ważnym dla niego dniu. Pokazał też swoją dobrą formę, dobry humor i bardzo dobry głos!

Ładuję galerię...

W przeszłości był związany z "Solidarnością", aktywnie działał na rzecz kościoła i to nie tylko w czasie stanu wojennego. Ogromną część swojego życia poświęcił dla Piotrkowa. Był superiorem w piotrkowskim klasztorze oo. Jezuitów oraz wieloletnim proboszczem parafii na Wierzejach. Uroczysta msza święta w intencji księdza Remigiusza Wysockiego została odprawiona właśnie w parafii Świętego Alberta Chmielowskiego.

Czas jest w życiu każdego człowieka jednostką bardzo policzalną. Odmierzamy go w dniach miesiącach i w końcu latach. Możemy być wdzięczni Bogu za to, że przyszło nam żyć w czasach kapłaństwa księdza Remigiusza. To olbrzymi dar, że mogliśmy go spotkać na swojej drodze - usłyszeli zgromadzeni podczas kazania.

 

Wśród osób, które uczestniczyły w święcie jubilata, byli mieszkańcy i parafianie z osiedla Wierzeje, ale także przedstawiciele "Solidarności", Urzędu Miasta i Rady Miasta w Piotrkowie oraz sejmu RP.


Sam ksiądz Remigiusz zapytany o to, jak podsumowałby swoje dotychczasowe kapłaństwo, bez większego wahania wyśpiewał znaną frazę: "To były piękne dni...".

Choć zdarzały się zarówno lata sukcesów, jak i niepowodzeń, to nadal siadam sobie w zamyśleniu, zastanawiając się, co jeszcze mógłbym dobrego zrobić dla ludzi czy dla Piotrkowa. Choć być może czasy nie są najgorsze, to niektórym na pewno nie żyje się najlepiej. Dzisiaj niełatwe czasy przechodzi też kapłaństwo. Żal jest na przykład ludzi, którzy wypierają się Pana Boga. Trudno jest do nich w jakikolwiek sposób trafić. Z okazji dzisiejszego jubileuszu życzyłbym sobie jednak, by wypełnić wolę Bożą na tej ziemi. Żeby - gdy człowiek stanie przed jego obliczem - mógł powiedzieć "zrobiłem to dobrze". A jak już on sam to oceni, tego nie da się przewidzieć - podsumował ks. Remigiusz Wysocki.

 

Na samym końcu jubilat stwierdził, że przydałoby mu się również dobre zdrowie, by móc do końca pomagać tym, którzy tego potrzebują.

POLECAMY


Zainteresował temat?

4

6


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Jacooo ~Jacooo (Gość)06.08.2022 20:56

1. Słabiutka frekwencja
2. Gdzie mieszkanka wjierzej wraz z mężem z gazety polskiej?
3. Gdzie Macierewicz - poseł z Piotrkowa, przed wyborami jak Ks. Wysocki świėcił tablicę ku czci solidarności to był, widocznie teraz macwszystkch głęboko gdzieś…
4. Sto lat dla księdza Remigiusza

104


Pajace ~Pajace (Gość)08.08.2022 09:18

Nie słucham żadnego księdza.

34


goœć_pola ~goœć_pola (Gość)08.08.2022 08:26

Wspaniały Ksiądz. Ponad 30 lat temu udzielał nam ślubu u Ojców Jezuitów. Dużo zdrowia i Błogosławieństwa Bożego dla Księdza Remigiusza.

63


goœć_jadwiga ~goœć_jadwiga (Gość)07.08.2022 09:25

Człowiek wartościowy, jako dziecko dużo o nim słyszałam, jednocześnie skromny i z powołaniem. Wszelkiego dobra dla Księdza.

93


Solidarnisciowyszcze ~Solidarnisciowyszcze (Gość)07.08.2022 11:12

Jak na Piotrków Tr. oraz brak zaproszenia i ogłoszenia, tydzień wcześniej, w każdym z 15 piotrkowskich kościołów, to bardzo duża frekwencja. Na fotach nie widzę kilku uczestników tamtych lat. Być może już nie żyją, wyjechali albo są schorowani. Wielebny Księże Wysocki niech Bóg prowadzi i błogosławi wszelkimi Łaskami Ducha Świętego w drodze do nieuniknionego końca, na tym łez padole.

63


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat