Szklana historia Piotrkowa na wystawie w ODA

Czwartek, 03 sierpnia 20231
Kolejne oprowadzanie po wystawie "Artyści Szkła Piotrkowskiego", prezentowanej w galerii przy ul. Sieradzkiej 8, zaplanowano na 4 sierpnia. Tym razem o szkle wpisanym w dzieje naszego miasta opowie Leszek Józefacki - kolekcjoner sztuki i znawca historii Piotrkowa.
 fot.: ODA / Artyści Szkła Piotrkowskiego fot.: ODA / Artyści Szkła Piotrkowskiego

Leszek Józefacki przybliży zwiedzającym historię huty „Hortensja” i sylwetki artystów, którzy tworzyli w niej swoje szklane dzieła, włączone do ekspozycji przygotowanej przez Ośrodek Działań Artystycznych.

 

Na wystawie oglądać można prace Stanisławy Paczos, Barbary Urbańskiej–Miszczyk, Wiesława Sawczuka, Wszewłoda Sarneckiego, Ludwika Fiedorowicza, Krystyny Tkaczyk, Andrzeja Tkaczyka, Stanisława Kowalczyka, Janusza Kazaneckiego oraz Magdaleny Pejgi.

 

Piątkowe oprowadzanie rozpocznie się o 17:00. Wstęp jest bezpłatny.

 

 

Artyści Szkła Piotrkowskiego w ODA

 

Wystawa „Artyści Szkła Piotrkowskiego” potrwa do 3 września.

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pytam ~Pytam (Gość)03.08.2023 20:58

Nudzicie. Który to już raz tym samym?

00


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat