Potrącony rowerzysta trafił do szpitala

PolicjaBełchatów Czwartek, 13 lipca 202312
Chwila nieuwagi i brak czujności wystarczą, aby wpaść w drogowe kłopoty. Ostatnio przekonała się o tym kierująca samochodem marki Renault Laguna, która potrąciła rowerzystę. Policjanci przypominają o tym, że na drodze zawsze należy zachować ostrożność.
fot.: KPP w Bełchatowie fot.: KPP w Bełchatowie

Do wypadku z udziałem cyklisty doszło ostatnio w Zelowie. Dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące potrącenia rowerzysty. Zdarzenie drogowe miało miejsce na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Mickiewicza.

Na miejscu policjanci ustalili, że kierująca renault laguną, która jechała od strony Bełchatowa ulicą Kilińskiego. Wykonując manewr skrętu w lewo w ulicę Mickiewicza, nie zachowała należytej ostrożności i nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu rowerzyście, który jechał od strony Łasku w kierunku Bełchatowa. Cyklista z bólem kręgosłupa i nogi trafił do szpitala w Bełchatowie - mówi nadkom. Iwona Kaszewska z KPP w Bełchatowie.

 

Obaj kierujący byli trzeźwi. Okoliczności tego wypadku drogowego wyjaśniają policjanci z Komisariatu w Zelowie.

 

Policjanci niezmiennie apelują do kierowców i rowerzystów o zachowanie ostrożności na drogach. Szczególnie teraz, kiedy pora roku sprzyja przejażdżkom rowerowym, kierowcy muszą zachować czujność i przewidywać zagrożenie, zwłaszcza w rejonach skrzyżowań, przejść dla pieszych oraz przejazdów dla rowerzystów.

 

To właśnie „niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” podczas kolizji, czy wypadku narażeni są na znacznie poważniejsze konsekwencje, niż kierujący samochodami.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (12)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

eko ~eko (Gość)14.07.2023 07:50

To są skutki jeżdżenia rowerami po pasach. To powinno być KATEGORYCZNIE zabronione. Jazda rowerami po chodnikach też stwarza zagrożenia.

14


pismo obrazkowe ~pismo obrazkowe (Gość)14.07.2023 10:14

Mam wrażenie, że część komentujących kliknie, spojrzy na zdjęcie i myśli, że już wszystko wie. Bo przeczytanie kilku zdań z artykułu to już za trudna sztuka. I migiem - wysmarować pełen mądrości komentarz..... Masakra :)))

40


go?ć_mmmm ~go?ć_mmmm (Gość)13.07.2023 20:10

Zelow, Zelów. Nigdy nie byłem, ale słyszałem, słyszałem.

22


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)13.07.2023 21:32

Zobaczcie jakie ścieżki mają w Belgii

30


Kurier pdp ~Kurier pdp (Gość)13.07.2023 21:18

Nawet nie wiem gdzie to jest

12


Kierowca C+E ~Kierowca C+E (Gość)13.07.2023 13:20

Zawsze problemy z tymi rowerzystami. Kupi se taki rower z karbonu i myśli że mu wszystko wolno

49


Ulqa ~Ulqa (Gość)13.07.2023 11:24

Rowerzysta powinien zejść z roweru

48


Niezainteresowany ~Niezainteresowany (Gość)13.07.2023 11:30

Co mnie Zelów obchodzi ,jak ja żem szlachcic z Piotrkowa

85


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat