Advertisement

Policjanci apelują: Uważajmy na zwierzęta!

Policja KMP PiotrkówRegion Czwartek, 08 grudnia 20228
Okres jesienno-zimowy sprzyja migracji dzikich zwierząt przez drogi przecinające lasy i pola. W ostatnich dniach doszło w naszym regionie do dwóch zdarzeń z ich udziałem. Policjanci apelują o ostrożność i dostosowanie prędkości do panujących warunków.
fot.: Policja fot.: Policja

W miejscach gdzie może dochodzić do migracji dzikich zwierząt, pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków pogodowych i drogowych, a przede wszystkim do własnych umiejętności. Mgła oraz opady deszczu w znacznym stopniu utrudniają widoczność, a śliska nawierzchnia znacząco wydłuża drogę hamowania. W ostatnim czasie doszło do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem dzikich zwierząt.

Do jednego z nich doszło na drodze krajowej 91 w miejscowości Cekanów. Tam, w godzinach porannych kierującemu golfem przed maskę wybiegła sarna. Podróżującym na szczęście nic się nie stało. Niestety zwierzę nie przeżyło. Do drugiego zdarzenia doszło w godzinach nocnych na drodze wojewódzkiej numer 742 w rejonie miejscowości Stobnica Piła. Kierującej citroenem nie udało się wyhamować i doszło do potrącenia dzika. Kobieta nie odniosła obrażeń, a zwierzę uciekło do lasu - mówi asp. sztab. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie Trybunalskim.

 

Funkcjonariusze przypominają, że np. wystraszone i spłoszone zwierzę potrafi nagle wbiec na jezdnię wprost pod samochód lub nawet go staranować. - Dlatego zachowajmy ostrożność i bezpieczną prędkość, aby w przypadku pojawienia się na drodze dziko żyjącego zwierzęcia, móc w odpowiedniej chwili zahamować i uniknąć kolizji bądź wypadku. Jeżeli jednak zdarzy nam się taka sytuacja, zatrzymajmy pojazd w bezpiecznym dla nas miejscu. Zadbajmy również o to, abyśmy byli widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego i zadzwońmy na numer alarmowy 112 - apelują policjanci.

 


Zainteresował temat?

6

1


Advertisement
Advertisement

Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Bidak ~Bidak (Gość)13.12.2022 08:41

Dziś rano przy skrzyżowaniu ulicy Sulejowskiej i Wyzwolenia widziano dzika szukajacego pożywienia przy przystanku autobusowym, to nie żart.

00


Miastowy2 ~Miastowy2 (Gość)08.12.2022 10:55

Radze każdemu kupić takie zabawki gwizdki przykleja się na zderzaku gdy auto jedzie one wydają dźwięk którego ucho ludzkie nie słyszy odstrasza to zwierzynę w pobliżu drogi to działa

90


Taki ktoś ~Taki ktoś (Gość)10.12.2022 14:58

A podobno parę lat temu wszystkie dziki miały być wystrzelane do zera. Tak słyszałem w newsach w telewizji.

02


Hmmm ~Hmmm (Gość)09.12.2022 14:36

Dzikie zwierzęta na drodze to nic nowego. Często wystarczy jechać wolniej i uważnie obserwować też pobocza. Za to trzeba mieć oczy w d...., kiedy jedzie się po zmroku przez miasto, w czasie opadów. Piesi chodzą jak chcą i myślą że skoro oni widzą auto, to kierowca w aucie też ich widzi. Ciemne kurtki, kaptury na głowach i nawet nie raczą spojrzeć, czy coś jedzie. Przecież pierwszeństwo im się należy... A wystarczyłby jakiś mały odblask na ramieniu... to nie moja fanaberia, tylko troska o zdrowie i życie innych.

50


może ~może (Gość)09.12.2022 12:47

niech zaapelują do myśliwych żeby nie płoszyli zwierzyny po lasach... wczoraj ok godziny 19-tej było słychać strzały w lesie w okolicy Lubiaszowa.

30


goœć_roman ~goœć_roman (Gość)08.12.2022 18:22

Uwaga. Niektóre dziki mogą być nawalone jak Chrumek.

50


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat