Advertisement

Nie zatrzymał się do kontroli i próbował przejechać policjanta

PolicjaBełchatów Niedziela, 11 września 20222
Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi kierowcy seata, który dopuścił się czynnej napaści na funkcjonariusza policji. 30-letni bełchatowianin zignorował policyjne sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu. Uciekając przed kontrolą drogową, próbował potrącić policjanta.
fot.: archiwum KMP Piotrków Trybunalski fot.: archiwum KMP Piotrków Trybunalski

Zdarzenie miało miejsce w Łobudzicach na terenie gminy Zelów. Stróże prawa wykonujący tam swoje obowiązki służbowe "po cywilnemu" w nieoznakowanym radiowozie, zwrócili uwagę na pojazd marki Seat Toledo. Mieli podejrzenie, że kierujący nim mężczyzna może być nietrzeźwy. Podjęli decyzję o skontrolowaniu kierującego pojazdem.

Kiedy auto zjechało na pobliski parking i zatrzymało się, funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i zatrzymali radiowóz przy seacie, który stał z włączonym silnikiem. Z  pojazdu służbowego wyszedł funkcjonariusz, który miał na sobie opaskę z napisem "Policja". Od tego momentu sytuacja stała się bardzo dynamiczna. Mężczyzna chcąc uniknąć policyjnej kontroli gwałtownie ruszył. Policjanci radiowozem zablokowali mu drogę, jednak sprawca z determinacją uderzył swoim autem w radiowóz. Funkcjonariusz, który był na zewnątrz próbował go zatrzymać, jednak mężczyzna z dużą prędkością jechał wprost na niego. Aby uniknąć potrącenia, policjant odskoczył na bok i upadł na ziemię. Seat wyjechał z parkingu, a mundurowi podjęli za nim pościg. Mężczyzna uciekał w kierunku Pabianic. Po drodze łamał wszelkie przepisy ruchu drogowego, niejednokrotnie stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Policyjny pościg, w który zaangażowały się także inne patrole, zakończył się w Pabianicach. Tam uciekinier został zatrzymany. Był trzeźwy. Szybko trafił do policyjnej celi - mówi nadkom. Iwona Kaszewska z bełchatowskiej komendy policji.

 

30-latek jest dobrze znany bełchatowskim policjantom z wcześniejszych konfliktów z prawem. Tym razem usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator objął podejrzanego policyjnym dozorem. Bełchatowianin stracił prawo jazdy. Musi liczyć się też z konsekwencjami za popełnione w trakcie ucieczki wykroczenia.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

krawężnik ~krawężnik (Gość)11.09.2022 17:04

A ilu jest "dobrze znanych policjantom" ???
Na przykład, na pijackich melinach? Albo na melinach narkotykowych??? Kiedy policja weźmie się za to?

70


svdr ~svdr (Gość)11.09.2022 14:11

"dobrze znany policjantom" - czyli bezkarny? Teraz będzie bardzo dobrze znany policjantom? Do następnego zatrzymania.

80


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat