Kolejny wielki transport spowoduje utrudnienia

GDDKiA Poniedziałek, 05 grudnia 202214
Już po raz drugi przez województwo łódzkie prowadzony będzie transport ogromnej maszyny TBM, która ma wydrążyć tunel na odcinku drogi ekspresowej S19 Rzeszów - Babica (woj. podkarpackie). Konwój będzie się poruszał z prędkością 10-30 km/h i zajmie całą szerokość jezdni. Ominiecie go, zjeżdżając na węźle Radomsko na DK91 i wracając na autostradę na węźle Kamieńsk.

Ładuję galerię...

Wielki transport minie Piotrków Trybunalski

 

"Piotrkowski" etap przejazdu maszyny rozpocznie się 6 grudnia o godz. 22:00. Konwój pojazdów wyruszy z MOP Stobiecko Szlacheckie Wschód i będzie podążał autostradą A1 w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego. Tej nocy kolumna pojazdów przejedzie przez będący w budowie odcinek A1 Kamieńsk - Piotrków Trybunalski.

W tym przypadku nastąpi istotna zmiana w porównaniu z pierwszym transportem. W związku z faktem, że wykonawca robót udostępnił na całej długości jezdnię zachodnią, na czas przejazdu ładunku nie będzie zatrzymywany ruch w kierunku Katowic. Od MOP-u w Stobiecku Szlacheckim do węzła Kamieńsk, ruch z autostrady A1 w kierunku Łodzi będzie kierowany na węźle Radomsko na DK91 w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego. Zatem jadący z południa, po dotarciu do węzła Piotrków Trybunalski Wschód, będą mogli kontynuować podróż zarówno drogą ekspresową S8 w kierunku Warszawy, jak również do węzła Piotrków Trybunalski Zachód, na którym to mogą zjechać na autostradę A1 w stronę Łodzi i Gdańska- informuje Maciej Zalewski z łódzkiego oddziału GDDKiA.

 

Tej nocy transport opuści autostradę A1 i wjedzie na drogę ekspresową S8 (na węźle Piotrków Tryb. Zach.) około 2:45, którą dotrze na parking ADR - dla pojazdów przewożących ładunki niebezpieczne (między węzłami Polichno i Wolbórz) ok. godz. 3:00. Tak jak poprzednio, zespół pojazdów będzie zajmował całą jezdnię w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego. Nie będzie możliwości wyprzedzania. Podobnie jak w przypadku węzła Radomsko, jadący w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego ominą konwój, zjeżdżając na węźle Kamieńsk na DK91. 

 

7 grudnia (środa) o godzinie 22:00 transport wyjedzie na drogę ekspresową S8 z parkingu ADR. W okolicy MOP Czerniewice (km 367), gdzie konwój dotrze ok. godziny 1:00, planowana jest obowiązkowa, 45-minutowa pauza. Po jej zakończeniu przejazd będzie kontynuowany do kolejnego parkingu ADR, który usytuowany za węzłem Rawa Mazowiecka Północ (km 398 - Chrzczonowice), gdzie ładunek jest spodziewany ok. godz. 3:30. Transport dotrze tam 8 grudnia (czwartek) ok. godz. 5:00. Ze względu na obowiązujące przepisy, w tym miejscu konieczny będzie dłuższy postój - do 9 grudnia (piątek) do godz. 23:00. 

 

Ruch w kierunku Warszawy po drodze ekspresowej S8 będzie odbywał się całą szerokością jezdni z prędkością 10-30 km/h i nie będzie możliwości jego wyprzedzania. Należy rozważyć wybór alternatywnej trasy. Jadący ze Śląska w kierunku Warszawy mogą ominąć odcinek trasy S8, po której prowadzony jest transport, jadąc z Piotrkowa Trybunalskiego autostradą A1 w kierunku Łodzi i zjeżdżając na węźle Łódź Północ na autostradę A2 w stronę Warszawy. 

 

mat.: GDDKiA

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (14)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

wrc ~wrc (Gość)09.12.2022 09:32

przez cudowną a4 Katowice Balice muszą jechać przez Wawkę

10


nnn. ~nnn. (Gość)07.12.2022 18:50

do kierowcy dużego. W Polsce już tak jest ,że jak się buduje autostrady to po "taniości" bo wtedy szybciej i taniej ,ale politycznie . Potem po / paru latach powiedzmy/ okazuje się ,że coś??? jest za małe, brakuje pasa jednego i drugiego i się znowu ....kombinuje. Ano trzeba zbudować ,rozszerzyć ,dobudować. Przykład A2 z Warszawy do Łodzi. Bo "ktoś" nie przewidział ,że ruch samochodowy będzie tak szybko wzrastał. Czyli brak "perspektywicznego" myślenia.

30


kierowca duzego ~kierowca duzego (Gość)06.12.2022 12:18

Widzę większość mądrych pisze i nie pomyśli, że ta trasą jest najlepsza ze względów właśnie gabarytów i wszelkich utrudnień infrastruktury drogowej i jeśli ktoś nie wie może niech głosu nie zabiera jeżdżąc tylko do pracy i w niedzielę do kosciola

42


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)06.12.2022 11:36

Wybrał bym krótszą drogę no ale ich stać na takie bezsensowne objazdy bo paliwo jest z naszych podatków

05


Apsurt ~Apsurt (Gość)06.12.2022 10:05

Kto ustalał tą trasę? Tyle kilometrów robić takie kolano?

06


Ilonka ~Ilonka (Gość)05.12.2022 18:08

A po co oni jadą tyle kilometrów bez sensu jak jest inna krótsza droga?

16


go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)05.12.2022 19:05

Taka trasa ze względu na rozmiar transportu - nie pod wszystkimi wiaduktami się mieści, nie na wszystkie wiadukty może wjechać. Na A4 jazda byłaby niemożliwa właśnie ze względu na gabaryty, więc muszą jechać jakby na około

50


becik ~becik (Gość)05.12.2022 18:33

Dlaczego 2 x wzdłuż Polski? Co to za droga Katowice - Kraków - Rzeszów?

24


pol ~pol (Gość)05.12.2022 17:49

niezłe kolano będą robić

42


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat