Advertisement

Gmina Rozprza: Kisili kapustę na WOŚP

Tydzień Trybunalski Wtorek, 02 listopada 20107
W Milejowcu w gminie Rozprza odbyło się I Gminne Święto Kiszenia Kapusty. Organizatorem i pomysłodawcą tego przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Gospodyń Gminy Rozprza.
Gmina Rozprza: Kisili kapustę na WOŚP

Jego prezes Elżbieta Piątek zaprosiła do udziału w nim 18 kół gospodyń wiejskich z terenu gminy. Wytypowane przez każde koło panie uczestniczyły w konkursie szatkowania kapusty na czas. Ostrza noży osobiście sprawdzał wójt gminy Ryszard Witek, który oceniał również efekty pracy w tej konkurencji.

 

Komisja sędziowska postanowiła przyznać równorzędne nagrody i certyfikaty uczestnictwa wszystkim kołom zaangażowanym w organizację togo święta. Za profesjonalizm w deptaniu kapusty jury wyróżniło sołtysa miejscowości Milejowiec Józefa Kotasa.

 

W trakcie gminnej zabawy można było skosztować kilkudziesięciu potraw z kapusty przygotowanych przez członkinie kół gospodyń. Ukiszona kapusta zostanie przeznaczona na bigos XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Beata ~Beata (Gość)02.11.2010 22:04

Świetny pomysł na zagospodarowanie czasu i budowy więzi między mieszkańcami.
pozdrawiam.

00


kura domowa ~kura domowa (Gość)02.11.2010 21:00

Brawo za inicjatywę!!! Brawo za robienie czegokolwiek co spaja i aktywizuje społeczność!!! Można się naśmiewać z umytych czy nie kulosów (chyba z zazdrości) Ja daję medal za pomysł. Żałuję, że nie wiedziałam o tej imprezie. Chętnie dołączyłabym. Poza tym - wszystko dla WOŚP!!!

00


mini19103 ~mini19103 (Gość)02.11.2010 18:42

ciekawe,czy kulosy łumyte...hey:))

00


predatorback ~predatorback (Gość)02.11.2010 17:59

wyborcaPT - ja jako mieszkaniec Piotrkowa, stwierdzam że COŚ się dzieje w Rozprzy - w porównaniu z innymi gminami. Nie wiem czy to zasługa wójta, czy lokalnej społeczności np. strażaków, gospodyń wiejskich i.in.

00


wyborcaPT ~wyborcaPT (Gość)02.11.2010 16:27

"predatorback" napisał(a):
Brawo dla tej gminy! Cały czas słychać, że dzieje się w niej coś pozytywnego.Ale ty tak serio?
Może kobitki są w dechę, ale wójta tymi brawami chyba nie nagradzasz? Bo ja nie z kiszonej kapusty znam Rozprzę, ale z wójta Witka, który prawomocny wyrok na karku mając i zakaz sprawowania urzędu, pluje w mordę sprawiedliwości, mając tenże zakaz w dupie i pierdząc w wójtowski fotel nadal!
Ale przeca wiadomo, ze chłop zywemu nie psepuści, co sie zywe napotyce, nie pozyje se, a jusci!

00


predatorback ~predatorback (Gość)02.11.2010 15:26

Brawo dla tej gminy! Cały czas słychać, że dzieje się w niej coś pozytywnego.

00


MARKPIO ~MARKPIO (Gość)02.11.2010 14:30

Czy na dolnym zdjęciu to słynny podróżnik lotniczy Rokita?:)))

00


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat