Advertisement

Ekumeniczne spotkanie przy wielkanocnym stole

ePiotrkow Czwartek, 21 kwietnia 20221
Już w najbliższą niedzielę wyznawcy prawosławia będą odchodzić Wielkanoc. Z tej okazji przy piotrkowskiej cerkwi odbędzie się spotkanie przy świątecznym stole. Skierowane jest ono przede wszystkim do Ukraińców, którzy przebywają w naszym regionie.
Fot. K. Rudzki Fot. K. Rudzki

Z inicjatywą wspólnych obchodów Świąt Wielkanocnych wyszedł piotrkowski poseł Grzegorz Lorek. W akcję zaangażowali się: starosta Piotr Wojtysiak, dziekan dekanatu piotrkowskiego ks. Grzegorz Gogol oraz proboszcz parafii prawosławnej ks. Jan Jakimiuk. 

 

Spotkanie rozpocznie się nabożeństwem w cerkwi o godz. 13:00. Po nim, około godziny 14:00, rozpocznie się spotkanie w ogrodach za cerkwią. Tam rozstawione zostaną namioty oraz przygotowane miejsca i posiłki dla 500 osób. 

Chciałem serdecznie zaprosić mieszkańców Piotrkowa oraz przede wszystkim gości z Ukrainy, którzy przybyli do naszego regionu na uroczystą wieczerzę. Dzięki zaangażowaniu starosty Wojtysiaka oraz restauratorów z Piotrkowa i powiatu będziemy mieć przygotowane ciepłe posiłki dla 500 osób - zapowiada poseł Grzegorz Lorek. 

Dla uchodźców, którzy do Polski uciekli z Ukrainy, będą czekać także paczki miłosierdzia.

Zmartwychwstanie Pańskie to najważniejsze święto dla chrześcijan zarówno z zachodu, jak i ze wschodu. Z tego względu zdecydowaliśmy się na organizację ekumenicznych świąt. Zapraszamy wszystkich chrześcijan na wspólne świąteczne spotkanie. Będzie można posmakować żurku wielkanocnego i świątecznych wypieków. Podczas tego wydarzenia wręczymy także wielkanocne paczki miłosierdzia. Będą to dary dla obywateli z Ukrainy, które w ostatnim czasie zbierane były w kościołach oraz w starostwie - zapowiada Piotr Wojtysiak. 


Zainteresował temat?

5

4


Advertisement
Advertisement

Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Bill Clinton ~Bill Clinton (Gość)21.04.2022 14:58

Gliszczyński pojechał do Esslingen za moje pieniądze.

43


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat