"Artystki Obecne" w ODA

Wtorek, 14 lutego 20230
Już w najbliższy piątek (17.02.2023) o 19:00 w Galerii Ośrodka Działań Artystycznych, przy ul. Sieradzkiej 8 w Piotrkowie, będzie można podziwiać efekty prac kobiet, których pasją jest sztuka. Przedstawiciele ODA zapraszają na wernisaż wystawy "Artystki obecne"

 

Do wspólnej podróży przez artystyczne inspiracje zachęca dyrektor Ośrodka Działań Artystycznych, a zarazem kurator wystawy.

Na progu wiosny pragnienie życia piękna i radości narasta. Tęsknota za światłem i kolorem zmusza do wyruszenia na poszukiwania. Kiedyś brytyjski poeta David Jones napisał „odczuwanie wszystkiego tak mocno to zarówno błogosławieństwo jak i przekleństwo”. Któż więc, jak nie kobiety, artystki które swą wrażliwość przekładają na twórczość i dzielą się swym odczuwaniem świata, mógłby lepiej przeprowadzić przez ten czas przemiany. Do udziału w wystawie zaprosiliśmy dwadzieścia dwie artystki, których życie i twórczość są związane z naszym miastem- mówi Andrzej Hoffman.

 

W wystawie udział wezmą: Elżbieta Abratkiewicz, Barbara Ałaszewska, Jolanta Betnerowicz, Inna Bobryk, Ewa Ciszewska-Bombska, Małgorzata Gletkier, Agnieszka Illinicz-Kiełkiewicz, Jadwiga Jaszkowska, Elżbieta Fiołek-Kazanecka, Anna Krasoń-Skibicka, Irena Laszczyk, Maria Lauks, Magdalena Rakowska-Mikucka, Magdalena Olszewska, Magdalena Pejga, Iwona Perlińska, Joanna Rusin, Dorota Skoneczna, Iwona Sobańska, Weronika Szymańska, Gabriela Szymańska-Kaczmarek, Małgorzata Zadrożyńska.


Wystawa będzie czynna do 19 marca.

POLECAMY


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat