6:0 (2:0) piłkarze Polonii pokonali w sobotę LKS Mniszków, aż pięć bramek w tym spotkaniu strzelił Adrian Malicki, który zaledwie kilka dni temu odebrał nagrodę dla najlepszego strzelca ubiegłego sezonu, jeśli utrzyma taką skuteczność w przyszłym sezonie odbierze kolejną. Swój mecz wygrali również zawodnicy Concordii, którzy 4:2 (3:2) pokonali Grabkę II Grabica.
Rodzice chcieli sprawdzić, co dzieje się na zajęciach w szkole, więc umieścili w plecaku dziecka dyktafon. Jak się okazało, urządzenie mogło zarejestrować igraszki miłosne nauczycieli jednej z bełchatowskich podstawówek.
Piotrkowianie solidaryzowali się w poniedziałek z rodzicami niepełnosprawnych dzieci. Wszystko dlatego, że Ministerstwo Edukacji Narodowej zmieniło zasady kształcenia specjalnego. Najważniejszą zmianą jest zlikwidowanie nauczania indywidualnego na terenie szkoły.
Zawody medyczne nie zawsze wymagają wieloletnich studiów i praktyk. Okazuje się, że zdobycie kwalifikacji asystenta czy technika może zająć jedynie cztery semestry nauki. Czy warto przeznaczyć ten czas na zdobycie nowego zawodu?
Drugi mecz i drugie zwycięstwo, zawodnicy UKS Concordia 1909 Piotrków Trybunalski, podobnie jak tydzień wcześniej rozegrali swój ligowy mecz na wyjeździe i podobnie jak ten pierwszy, również pojedynek z zespołem VIS Gidle zakończył się ich zwycięstwem, tym razem 2:1 (1:1).
W świat, czyli do Grecji. Czworo piotrkowian wyruszyło w piątkowy wieczór do Chalkidiki w ramach rajdu charytatywnego Złombol. Tomek Burakowski, Karolina Maćkowiak, Tomek Kitowski i Jakub Kitowski na południe jadą żukiem.
Piłkarki Piotrcovii przygotowywały się w sierpniu do rozpoczęcia nowego sezonu. W pierwszym meczu podejmą na własnym boisku UKS SMS III Łódź, to spotkanie rozpocznie się już 1 września o 17.00. Poprzedni-premierowy sezon w III lidze (gr. łódzka) młode zawodniczki zakończyły na 9. miejscu w tabeli.
Obowiązkowe szafki na podręczniki, dostęp do wody pitnej oraz konsultacje w sprawie długości przerw - to tylko część zmian, które zaczną obowiązywać w szkołach od nowego roku szkolnego. Ministerstwo Edukacji Narodowej wprowadziło rozporządzenie w zakresie BHP, które nadaje uczniom nowe prawa.
ŻuŻu grzechotnik 3.0 to projekt, który połączył cztery pełne pasji osoby. Mimo że mają różne charaktery, to na pewno wspólnym mianownikiem jest zamiłowanie do przeżywania niecodziennych przygód. Taką właśnie ma być uczestnictwo w Złombolu - rajdzie charytatywnym, w którym udział biorą załogi z całej Polski i nie tylko. Tym razem uczestnicy eskapady mają dotrzeć do Chalkidiki w Grecji, a zespół z Piotrkowa będzie podróżował... żukiem, którego w ich przypadku można śmiało nazwać piątym członkiem drużyny. O szczegółach tej inicjatywy opowiedział nam Tomasz Burakowski. ŻuŻu jest żukiem, który ma już 25 lat. Ekipa z Piotrkowa postanowiła podarować mu drugie życie. Cała koncepcja narodziła się w czasie wspólnego obiadu. W pewnym momencie podczas rozmowy temat zszedł na Złombol i fakt, że w tym roku rajd kieruje się do Grecji. Piotrkowianie postanowili, że szukają żuka i ruszają w drogę. Argumentem za było to, że jadąc pomogą dzieciom z domów dziecka. Ostatnio testowali auto w temperaturach ekstremalnych, ŻuŻu przejechał 600 km po bardzo zróżnicowanym terenie. Zdał test, a do dopracowania jest jeszcze tylko kilka detali związanych m.in. z komfortem podróżowania.
Młody bilardzista z Rękoraja wywalczył tytuł drużynowego wicemistrza Europy podczas mistrzowskiego turnieju, który zakończył się we wtorek w holenderskim mieście Veldhoven.