Choć jest najdłuższą ulicą Piotrkowa to nikt przy niej nie mieszka. Mimo swoich 9 kilometrów długości nie jest również znana mieszkańcom. Ulica Trybunalska do tej pory kojarzyła się z wierszem Jana Brzechwy, teraz będzie kojarzona z jedną z najsłynniejszych dróg w kraju.
Piotrków Trybunalski - miasto, które może pochwalić się ciekawą historią, wieloma sukcesami oraz pięknymi zabytkami, zapewne można być dumnym z faktu bycia PIOTRKOWIANINEM. Jakie jest miasto w oczach młodych, zaczynających swoje dorosłe życie ludzi? Drugie pytanie: Czy faktycznie Piotrków to miasto z przyszłością? Wykluczając tu rozwój budowania centrów handlowych, co jedynie pozwala na bytowanie w cywilizacji pełnej marek, banerów reklamowych. Chciałbym podzielić się w tym artykule swoimi obserwacjami z codziennego życia w naszym mieście.
Internauci wybrali. Zdjęcie Rynku Trybunalskiego będzie wizytówką Piotrkowa Trybunalskiego na polskiej planszy Monopoly.
- To tak jakby dziś terrorystów z Al-Kaidy ubrać w togi i posadzić za stołem sędziowskim. W takim systemie sądzono generała Fieldorfa... – mówił Andrzej Rzepliński, szef Trybunału Konstytucyjnego.
Czy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piotrkowie zapłaci 10 tysięcy złotych za użycie zastrzeżonej nazwy "Bieg Trybunalski"? Tego domaga się od OSiR-u radny Tomasz Sokalski.
Kabarety CHYBA z Wrocławia i FRASZKA z Warszawy to triumfatorzy tegorocznych Trybunałów Kabaretowych, które zakończyły się wczoraj w Piotrkowie. Jury nie przyznało Grand Prix. Oba kabarety zajęły ex aequo pierwsze miejsce. Jednym z członków wrocławskiej grupy jest piotrkowianin.
Jeżeli kandydatem do tytułu Piotra nie musi być ktoś znany z pierwszych stron gazet, ważny polityk czy osoba publiczna, to takim kimś w pierwszej kolejności na tej liście jest Zenon Bartczak. Osobowość Roku 2010, ale także osobowość wielu poprzednich lat.
Kto miał ochotę wyruszyć na Wileńszczyznę z inżynierostwem Białorzytami, napisał V Dyktando Trybunalskie. W czwartek (6 maja) w auli Filii Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Kochanowskiego w Piotrkowie oko w oko w ortografią stanęło prawie 150 osób. To frekwencyjny rekord. Kto zwyciężył? Mistrz Polskiej Ortografii 2009 roku – Jan Chwalewski, technik elektronik z Pabianic. Na podium znalazły się też Agnieszka Ewa Nowak (II miejsce) i Klaudia Hochman (III).
Niemal 150 osób uczestniczyło w tegorocznym dyktandzie zorganizowanym przez "Tydzień Trybunalski" oraz filię Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Kochanowskiego w Piotrkowie.
Piąte już dyktando zaplanowano na 6 maja na godz. 12.00. Sprawdzian przeprowadzony będzie w budynku A Filii Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Jana Kochanowskiego w Piotrkowie.