Pomimo protestów mieszkańców wieżowców przy Słowackiego, TBS nadal chce wybudować ośmiopiętrowy budynek na miejskiej działce za Polo Marketem. Wycofanie się z tej inwestycji spowoduje m.in. kłopoty TBS-u w uzyskaniu kredytów na inne zaplanowane zadania - powiedział podczas konferencji prasowej prezydent Krzysztof Chojniak.
Ważą się losy budowy ośmiopiętrowego bloku TBS-u planowanej na skwerze pomiędzy Słowackiego a Belzacką za Polo Marketem. Okolicznych mieszkańców sprzeciwiających się tej inwestycji poparła Rada Osiedla "Belzacka".
Spotkanie poświęcone budowie nowego bloku piotrkowskiego TBS-u na skwerze pomiędzy Belzacką, a Słowackiego i związanymi z tym protestami okolicznych mieszkańców odbędzie się dzisiaj w sali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Belzackiej w Piotrkowie. Początek spotkania o godzinie 18.00.
Perypetie bohaterów kultowego serialu Stanisława Barei bawiły do łez wiele milionów Polaków, nie do śmiechu jest natomiast lokatorom dwóch bloków TBS w Piotrkowie, które zostały oddane do użytku niespełna 2 miesiące temu.
Za rok, może dwa za Polo Marketem (przy ul. Belzackiej) wyrośnie nowy 8-kondygnacyjny blok. Takie plany ma piotrkowskie Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Plany te oprotestowali już mieszkańcy bloku sąsiadującego z placem, na którym ma stanąć blok.
Ruszające się deski na podłodze, sufit podparty drewnianymi, ruchomymi palami, dziury w ścianach, sypiący się tynk, cegły spadające od czasu do czasu, zapadające się kominy, schody, po których już niedługo nie będzie można przejść. Jednym słowem ruina, na terenie której nie jest bezpiecznie.
Grzyb jest faktycznie wszędzie - w korytarzu, w łazience, w kuchni, ale najgorzej jest w sypialni niepełnosprawnego syna. Tam ciemne plamy pleśniowej narośli pną się aż po sufit wyraźnie odcinając się od białych ścian.
80 rodzin otrzymało klucze do swojego nowego mieszkania. Dziś piotrkowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego oddało do użytku dwa nowe bloki przy ulicy Modrzewskiego 36-38.
Niedługo miną dwa lata, od kiedy w mieście w pocie czoła pracował zespół do spraw, najkrócej mówiąc, zaginionej wody. Okazało się, że jego zalecenia albo nie nadają się do zastosowania w praktyce, albo - nawet zastosowane - niewiele są warte. Mieszkańcy budynków komunalnych na osiedlach Piastowska, Wysoka i Sulejowska twierdzą wręcz, że niedopłaty za wodę nie tylko nie zniknęły, ale nawet się powiększają.
Miejska spółka Towarzystwo Budownictwa Społecznego stawia dwa kolejne bloki. Przy ul. Modrzewskiego-Źródlana powstanie 96 nowych mieszkań w pełnym standardzie. Jeśli tylko pogoda na to pozwoli, roboty na placu budowy rozpoczną się w styczniu przyszłego roku, a zakończą w lutym 2010 roku. Po upływie miesiąca pierwsi lokatorzy dostaną klucze i będą mogli się wprowadzać.