Od niedzieli 2 lipca w Galerii „Śnieżne Krużganki” w Centrum idei „Ku Demokracji” prezentowana będzie wystawa fotografii Katarzyny Kamińskiej.
Niewiele ponad dwa miesiące mają samorządy na usunięcie nazw upamiętniających komunizm lub inny system totalitarny. Czy w Piotrkowie jest co usuwać?
Sto zamiast tysiąca – tyle podpisów powinno wystarczyć, by piotrkowianie mogli zgłaszać swoje inicjatywy uchwałodawcze do Rady Miasta. Tego chcą lokalne struktury SLD i… Jan Dziemdziora, który do partii już nie należy.
Trzecie miejsce zajęła Miejska Orkiestra Dęta z Piotrkowa w 59. Konkursie Orkiestr Dętych Ziemi Krakowskiej - XIX Małopolskim Konkursie Orkiestr Dętych w Michałowicach (Więcławicach).
Bp Marek Marczak, który kieruje Archidiecezją Łódzką odwołał 25 czerwca z funkcji wicerektora Kościoła Panien Dominikanek w Piotrkowie ks. Damiana Stacherę. Duchowny został skierowany na 9-letnie studia do Rzymu.
Od III Krajowej Wystawy Psów Rasowych rozpoczęto drugi dzień Dni Rozprzy. Na stadionie przy ul. Sportowej można było oglądać labradory, owczarki niemieckie krótko- i długowłose, bandogi amerykańskie, berneńskie psy pasterskie, beagle, pekińczyki… i wiele innych ras.
Tym razem tytuł Honorowego Obywatela Miasta Piotrkowa Trybunalskiego przypaść ma Zenonowi Bartczakowi. Z takim wnioskiem wystąpili radni Rady Miasta - Bronisław Brylski, Ewa Ziółkowska, Jan Dziemdziora. Uchwałę w sprawie nadania tytułu byłemu dyrektorowi „Chrobrego” wezmą pod głosowanie nasi radni 28 czerwca podczas ostatniej przed wakacjami sesji.
- Gdybyśmy zsumowali nasz wiek, a nawet go pomnożyli to nigdy byśmy nie dorównali Waszemu miastu. 800 lat to kawał czasu – mówił ze sceny Baron, gitarzysta grupy Afromental znany m.in. z programu TVP Voice of Poland.
Na przełomie lat 80. i 90. była zwyciężczynią najbardziej prestiżowych maratonów na świecie, wygrywała w Tokyo, Nowym Jorku, Nagoi czy Bostonie. Jako jedyna Polka może poszczycić się tytułem mistrzyni świata w tej dyscyplinie sportu. Jako wielokrotna Mistrzyni Polski i rekordzistka kraju w bieganiu dwukrotnie reprezentowała Polskę na Igrzyskach Olimpijskich. W piątek, 23 czerwca, była gościem specjalnym III Nocnego Półmaratonu Piotrkowskiego.
Pochodzący z Piotrkowa Piotr Kotlicki otrzymał Grand Prix IV Piotrkowskiego Biennale Sztuki jakie podsumowano w piątek 23 czerwca w Ośrodku Działań Artystycznych w Piotrkowie. Do konkursu zgłoszono ok. 700 prac!