Około 1500 samochodów przybyło w ubiegłym roku w Piotrkowie. W związku z tym w mieście brakuje parkingów. Doskonale wiedzą o tym mieszkańcy, którzy próbują znaleźć miejsce postojowe na ul. Szkolnej w pobliżu komendy policji i Urzędu Miasta lub nawet na terenach piotrkowskich osiedli.
Termin składania rocznych zeznań podatkowych upływa ostatniego dnia kwietnia. Coraz więcej mieszkańców naszego regionu rozlicza się drogą elektroniczną, do czego zresztą namawiają sami urzędnicy. Są też inne udogodnienia.
Ponad 200 hodowców trzody chlewnej pojawiło się na kolejnym spotkaniu dotyczącym afrykańskiego pomoru świń w Grabicy. Tym razem na ich pytania odpowiadali przedstawiciele rządu - wiceminister rolnictwa Rafał Romanowski i wiceminister środowiska Andrzej Szweda.
Najwyższa Izba Kontroli sprawdziła, jak samorządy zarządzają miejską zielenią. Kontroli poddano 9 miast, w tym Piotrków Trybunalski. W raporcie przedstawiono kilka nieprawidłowości dotyczących naszego miasta. Do wniosków NIK odniósł się piotrkowski magistrat.
Bitcoin - najpopularniejsza kryptowaluta świata. Mimo że wirtualna, to jednak trzeba się z niej rozliczać w realu. Jak?
Wkrótce może okazać się, że mieszkańcy Piotrkowa nie będą mogli korzystać z przychodni zarządzanych przez powiat piotrkowski. Tak wynika z wypowiedzi starosty Stanisława Cubały podczas środowej sesji Rady Powiatu.
W okresie zimowym, zwłaszcza kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera stopni Celsjusza, w naszym kraju rozpoczyna się intensywny sezon grzewczy. Wzmożone i często nieprawidłowe, bezfiltrowe spalanie węgla, drewna, a nawet śmieci, brak wiatru, a nawet mgła przyczyniają się do powstawania smogu. Jak skutecznie chronić się na co dzień przed szkodliwym wpływem tego zjawiska na nasze zdrowie?
W Łódzkim Domu Kultury dzieci i młodzież z województwa łódzkiego ponownie rozpoczęły przygodę z projektem "Lokomotywą po wiedzę". Tegoroczna edycja tego ekologiczno-artystycznego przedsięwzięcia edukacyjnego, obejmującego przeszło 100 spotkań i warsztatów między innymi z zakresu teatru i recyklingu, potrwa do 14 maja bieżącego roku. W uroczystej inauguracji projektu wziął udział marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.
W listopadzie po raz kolejny pójdziemy do urn, bowiem w kraju odbędą się wybory samorządowe. Warto w związku z tym upewnić się czy figurujemy w rejestrze wyborców naszego miejsca zamieszkania.
Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, TBS-y, a także samorządy mogą zgłaszać się do Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego i Alior Banku, po pieniądze na ogrzewanie swoich budynków. Obie instytucje w obecności przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego na czele z Witoldem Stępniem (marszałkiem województwa łódzkiego) podpisały umowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na obsługę 80 mln zł.