Powszechna opinia jest taka, że posiłki jakie serwują pacjentom szpitale, są... co najwyżej średnie. Może tylko niewiele lepsze od tych w samolotach klasy ekonomicznej, a może i nie. Tak również twierdzili dzwoniący i piszący do radiowego Magla słuchacze. Że niesmaczne, że porcje niewielkie, że zimne itp.
Rok 2016 jeszcze się nie skończył, a już trwają spekulacje na temat przyszłorocznych zmian dotyczących prawa jazdy i egzaminów. Okazuje się, że planowane zaostrzenie przepisów nastąpi później, niż planowano – jeśli w ogóle nastąpi...
W piątek, 4 listopada, w Piotrkowie rozpoczął się VI Ogólnopolski Festiwal Teatrów Amatorskich „Trybuna Teatru”. W ramach festiwalu piotrkowska publiczność mogła zobaczyć również spektakl artystów zawodowych. I tak na zakończenie pierwszego dnia imprezy na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury ze sztuką „Zapolska Superstar" wystąpił Teatr Dramatyczny z Wałbrzycha. W spektaklu zagrała piotrkowianka Sara Celler-Jezierska.
Minął niewiele ponad rok od wyborczego i bezdyskusyjnego zwycięstwa Prawa i Sprawiedliwości. Miała być dobra zmiana. Zmiana jest, ale czy na pewno dobra?
Nie żyje najwybitniejszy i najbardziej znany na świecie polski reżyser filmowy Andrzej Wajda.
Aż 34% mężczyzn nie obchodzi Dnia Chłopaka. Natomiast panowie, którzy uznają to święto i 30 września oczekują od swojej drugiej połówki prezentu, w większości marzą o elektronicznym gadżecie, choć partnerki najprawdopodobniej zainwestują we wspólny wyjazd.
Czy koniecznie potrzeba Mela Gibsona lub Toma Cruise'a, by przekonać świat o naszej dramatycznej historii? Tak zaproponował jeden z ministrów.
Wszystko wskazuje, że Sejm przegłosuje obywatelski projekt ustawy ograniczającej handel w niedziele. Ograniczającej, nie zakazującej.
Od 12 września na facebookowym profilu PKP Intercity można zagłosować na nazwy dla dziesięciu pociągów, mających kursować od nowego rozkładu jazdy 2016/17. Jeden z nich może nosić imię piotrkowianina - generała Wojska Polskiego - Stefana "Grota" Roweckiego. Jest to już druga edycja internetowego plebiscytu. Partnerami tegorocznej akcji są Muzeum Narodowe w Warszawie oraz Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. Plebiscyt zakończy się 25 września.
W czasie wojny obronnej w 1939 roku piotrkowianie walczyli na różnych frontach. Jednym z nich był Konrad Guderski, tajny wysłannik Sztabu Głównego Wojska Polskiego, dowódca obrony Polskiej Poczty w Gdańsku. Choć urodził się w Piotrkowie to raczej niewiele osób o nim tu pamięta. Zresztą trudno się dziwić, przez lata jego tożsamość była owiana tajemnicą…