- Nigdy nie będę wpływał na wyniki komisji przyznającej dofinansowania. To byłoby niedopuszczalne - tak zarzuty burmistrza Sulejowa Wojciecha Ostrowskiego skomentował Marek Mazur, przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego. Przypomnijmy, że włodarz Sulejowa chce iść z marszałkiem województwa łódzkiego do sądu, aby wywalczyć dotacje na rewitalizację centrum miasta. Ma również żal do Marka Mazura, za brak mediacji w tej sprawie.
Burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski chce iść z marszałkiem województwa łódzkiego do sądu. W ten sposób zamierza wywalczyć dofinansowanie na rewitalizację centrum miasta, którego pierwotnie nie przyznano. Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego argumentowali wówczas, że projekt Sulejowa był po prostu gorszy od innych.
Kolejna grupa uczestników wzięła udział w ostatnich warsztatach ubioru i elementów scenograficznych z surowców odzyskanych, zorganizowanych przez Łódzki Dom Kultury w ramach projektu „Lokomotywą po wiedzę – projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego”.
W Łódzkim Domu Kultury dzieci i młodzież z województwa łódzkiego ponownie rozpoczęły przygodę z projektem "Lokomotywą po wiedzę". Tegoroczna edycja tego ekologiczno-artystycznego przedsięwzięcia edukacyjnego, obejmującego przeszło 100 spotkań i warsztatów między innymi z zakresu teatru i recyklingu, potrwa do 14 maja bieżącego roku. W uroczystej inauguracji projektu wziął udział marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.
Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, TBS-y, a także samorządy mogą zgłaszać się do Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego i Alior Banku, po pieniądze na ogrzewanie swoich budynków. Obie instytucje w obecności przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego na czele z Witoldem Stępniem (marszałkiem województwa łódzkiego) podpisały umowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na obsługę 80 mln zł.
21 milionów złotych dofinansowania z funduszy europejskich pozyskał Piotrków Trybunalski na rewitalizację terenów Podzamcza. W piątek w Zamku Królewskim odbyła się uroczystość podpisania umowy dofinansowania projektu partnerskiego „Rewitalizacja terenów Podzamcza – Młode Stare Miasto w Piotrkowie Trybunalskim”.
Wzruszające wspomnienia, apele czy uroczysta msza święta to coś, co od dawna towarzyszy kolejnym rocznicom bombardowania Sulejowa. W tym roku pojawiły się także mocne, polityczne akcenty. Pojawiły się wątki lokalne – dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego na rewitalizację Sulejowa, obwodnica miasta i obciążenie ruchu na krajowej "dwunastce".
Zespół wykwalifikowanych psychologów ze Specjalistycznego Psychiatrycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej przy ul. Aleksandrowskiej w
Łodzi pomoże uczestnikom obozu w Suszku. Psychologowie nieść będą pomoc młodym ludziom oraz ich rodzinom. Na Pomorzu w wyniku nawałnicy zginęły dwie dziewczynki przebywające na obozie łódzkiej Chorągwi ZHR.
- Jesteśmy na etapie wyboru wykonawcy muralu - powiedział w rozmowie z nami Maciej Łaski z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Chodzi o malowidło, które wygrało w konkursie na najlepszy mural upamiętniający Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, które niedawno odbyły się w Piotrkowie.
O które piotrkowskie biblioteki chodzi? Jedna, jak już wielokrotnie informowaliśmy, to mediateka, która powstanie na placu Pofranciszkańskim. Druga to Biblioteka Pedagogiczna, która z obecnej siedziby ma się przenieść do jednego z budynków poszpitalnych, zlokalizowanych w kompleksie pomiędzy placem Pofranciszkańskim a ul. Wojska Polskiego, Właścicielem tej nieruchomości jest dziś Zarząd Nieruchomości Województwa Łódzkiego.