Kryminały Hanny Greń stały się już tak popularne, że część z nich doczekała się trzeciego wydania. Co oznacza, że poza nowościami czytelnicy chętnie sięgają także po powieści o ugruntowanej pozycji na wydawniczym rynku. Choć i zagraniczni autorzy nie mogą narzekać na brak popularności wśród polskich czytelników.
Raz jeszcze robimy ukłon w stronę miłośników najpopularniejszego gatunku literackiego w kraju. Choć także w Piotrkowie według danych Mediateki, kryminał jest jednym z najczęściej wybieranych gatunków. Do tego zestaw autorów gwarantuje emocje już od pierwszych stron polecanych dziś książek.
Takiej książki jeszcze na naszym rynku nie było, a mowa o opisującej kulisy pracy deweloperów pozycji Bartosza Józefiaka. Znajdziecie w niej wiele szokujących wypowiedzi, a dopełnieniem niech będą tak ukochane przez polskich czytelników kryminały. Ich opisy znajdziecie poniżej.
W minionym tygodniu proponowaliśmy zestaw trzech kryminałów. Na najbliższy weekend lub inną wolną chwilę proponujemy m.in. kryminał, który wymyka się konwencji tego gatunku. Narracja jest prowadzona zupełnie inaczej, ale aby tradycji stało się zadość mamy też dwie inne propozycje. Szczegóły poniżej.
Kryminał nadal jest najpopularniejszym gatunkiem literackim w Polsce. I czy to wśród kupujących nowe powieści, czy wśród wypożyczających je z bibliotek jest to wiodący trend. Dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom prezentujemy trzy kryminalne propozycje, ale zabarwione sporą dawką emocji, co już nadaje im cechy thrillera. Z pewnością sięgając po nie nikt nie pożałuje.
Wracająca na antenę radia Strefa FM audycja książkowa oznacza nowe propozycje, po które warto sięgnąć w wolnym czasie. W ostatnich dwóch odcinkach zaproponowaliśmy zarówno trzymający w napięciu kryminał, jak i historię z czasów starożytnego Rzymu. Dodatkowo na stronach portalu epiotrkow.pl prezentujemy trzecią propozycję. A jest nią ciekawa powieś obyczajowa.
Z roku na rok czytelnictwo w Polsce spada, rośnie za to liczba nowo wydanych książek. Jak chętnie po nowe i starsze pozycje czytelnicze sięgają goście Mediateki 800-lecia w Piotrkowie Trybunalskim? Zapytaliśmy o to "u źródła".
Michał Rawita-Witanowski to bohater kolejnej publikacji piotrkowskiego Archiwum Państwowego. Autorzy podkreślają, że jest to pozycja dla każdego, zarówno zawodowych historyków, pasjonatów, ale także dla rodzinnych archiwistów. Jej promocja, a zarazem premiera specjalnie na tę okazję przygotowanej wystawy, odbyła się w poniedziałek (26.02.2024) w siedzibie archiwum.
Historię rzeki Pilicy, zalewu Sulejowskiego oraz pobliskich im miejscowości w naszym regionie, będzie można zgłębić już w piątek 23 lutego w Mediatece 800-lecia, podczas promocji nowej książki Andrzeja Kobalczyka. Autor spotka się z czytelnikami osobiście.
Interesujące opowieści oraz dotąd nieznane historie o Piotrkowie mogli usłyszeć licznie zgromadzeni mieszkańcy w piotrkowskiej mediatece. To w tym miejscu w piątkowy wieczór (29.12) odbyła się promocja książki „Browar F. Braulińskiego w Piotrkowie”, nad którą pracowała Agnieszka Szóstek wraz z potomkami rodzin tworzących najsłynniejszy piotrkowski browar: Zygmunta Jacka Ditrycha oraz Macieja Ditrycha.