Książka na weekend – gdzie trafimy, gdy świat się skończy?

Strefa FM Sobota, 26 października 20240
Poza kryminałami, o których była mowa w audycji „Książka na weekend” polecamy jeszcze jedną fascynującą powieść. Dystopijną historię, która zachwyciła filmowców i wielu wydawców na całym świecie. I to propozycja nie tylko dla miłośników fantastyki.
Okładki książek / fot. K. Żołądek Okładki książek / fot. K. Żołądek

Pierwsza z propozycji to kolejna powieść trzymającą w napięciu. A dokładniej „Kajdany” Bartłomieja Kowalińskiego, która to książka ukazała się nakładem wydawnictwa Initium. Przeniesiemy się na krakowskie Podgórze, gdzie w jednej z kamienic policja odnajduje ciało młodej kobiety. Obok znajdowała się tajemnicza wiadomość, która rozwiewa wątpliwości śledczych. Są pewni, że doszło tu do zbrodni. Wyjaśnieniem zagadki zajmie się komisarz Sebastian Korczula i prokurator Agnieszka Sadowska...

 

 

Bartłomiej Kowaliński – jego sylwetkę przedstawialiśmy w audycji „Książka na weekend” przy okazji wydania kolejnych części jego trylogii górskiej z dziennikarzem śledczym. Tym razem autor porzucił Podhale, zmienił wydawcę, ale nadal pokazuje, że umie utkać misterną fabułę z zawiłym śledztwem. Jego powieści „Kajdany” możecie już szukać w księgarniach wśród nowości wydawniczych.

 

O tej książce można też posłuchać:

 


 


 


Druga propozycja nawiązuje do popularnego ostatnio serialu platformy Netflix i jest przeznaczona tylko dla pełnoletnich czytelników. Dokładnie jest to powieść Roberta Rand’a „Morderstwo Menendezów. Historia Leyl’a i Erika”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Replika w przekładzie Pawła Szadkowskiego. To opowieść o tym, co naprawdę wydarzyło się w domu rodziny Menendezów, czyli z pozoru idealnej rodziny z luksusowej willi w Beverly Hills.

 

Robert Rand, czyli autor proponowanej dziś historii jest dziennikarzem, wyróżnionym między innymi nagrodą Emmy. Sprawę braci Menendezów zaczął relacjonować już dzień po głośnym zabójstwie ich rodziców. Dostarczał materiały do Court TV, ABC czy CBS News. Napisał też wiele artykułów prasowych na ten temat, a polecana dziś książka „Morderstwo Menendezów. Historia Leyl’a i Erika” jest przypieczętowaniem jego wieloletniej pracy nad tą sprawą. No i rzecz jasna książki możecie już szukać w księgarniach na półce z nowościami.

 

O tej książce można też posłuchać:

 

 


 


Trzecią propozycją jest powieść „Silos”, której autorem jest Hugh Howey, a w Polsce ukazała się nakładem wydawnictwa Alto Book w przekładzie Marcina Kiszeli. Jest to zekranizowany fenomen literacki stawiany obok najważniejszych powieści dystopijnych, a wspomniana ekranizacja to serial z Rebeccą Ferguson i Timem Robbinsem w rolach głównych. Proponuję przenieść się na chwilę na karty książki, gdzie świat został skażony, a ludzie zamieszkali pod ziemią w ogromnej wielopoziomowej konstrukcji zwanej silosem...

 


Hugh Howey urodził się w 1975 roku w Charlotte w Stanach Zjednoczonych. Jest pisarzem literatury fantastycznej, a zasłynął właśnie serią Silos, w której ukazały się także dwie inne książki – „Zmiana” i „Pył”, także wydane w Polsce. Początkowo autor publikował je samodzielnie, ale z czasem powieść zyskała zainteresowanie wśród wydawców na całym świecie, a za wydawcami przyszli też filmowcy i w 2023 roku powstał serial. A książka zdobyła status bestsellera. I jest już w księgarniach.


Zainteresował temat?

1

0


Zobacz również

reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat