Weszły w życie nowe przepisy dotyczące bezpieczeństwa na piłkarskich stadionach. Bilety na imprezy sportowe będą imienne i tylko na miejsca siedzące. Wnoszenie na stadiony napojów alkoholowych(nawet niskoprocentowych)zakazane. Wszechobecne kamery monitoringu, będą śledzić każdy ruch kibica.
5-ciu najbardziej agresywnych kibiców, którzy wracając z meczu w Bełchatowie najpierw zdemolowali i okradli stację benzynową w powiecie tomaszowskim, a później zaatakowali interweniujących funkcjonariuszy usłyszało postawione przez prokuraturę zarzuty.
Najprawdopodobniej w połowie sierpnia rozpocznie się przebudowa ulicy Dąbrowskiego w ramach projektu Trakt Wielu Kultur. Wykonawcą prac będzie piotrkowskie przedsiębiorstwo PEUK S.A., które jako jedyne złożyło ofertę w rozstrzygniętym już postępowaniu przetargowym na realizację tego zadania.
Tym razem chodzi o blokowanie przez auta dojazdu do stojaków na rowery. Do łamania w ten sposób kodeksu drogowego dochodzi najczęściej na uliczkach osiedlowych.
Jesteś na zwolnieniu lekarskim? A może sam jesteś lekarzem i wystawiasz pacjentom "podejrzanie" dużo druków L4? Uważaj, bo do twoich drzwi może zapukać kontroler Zakładu Ubezpieczeń Zdrowotnych.
To z pewnością historyczny dzień w dziejach Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Piotrkowie. Aż siedem! (na osiem zgłoszonych) niezrzeszonych drużyn awansowało do drugiej rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu.
Wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego wystosowała apel. Prosi w nim mieszkańców województwa łódzkiego, aby wywiesili dziś flagi narodowe, wzięli udział w obchodach, a o godzinie 17.00 - symbolicznie upamiętniającej godzinę "W", gdy zawyją syreny, godnie uczcili pamięć Powstańców. Sygnał trwać będzie minutę.
Budynek Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej jest w opłakanym stanie technicznym. Obiekt jest nieocieplony, a dach przecieka, co sprawia, że podczas ulewy do środka wlewa się woda.
Najlepsze, co dotyczy Zalewu Sulejowskiego, to plany. Było ich wiele, a tym najbardziej znanym zajęli się prokuratorzy. Ostatnio o „perle wodnej środkowej Polski” znowu głośno. I to nie tylko z powodu sinic.
Ma 65 hektarów powierzchni, w posiadaniu dwie cesny, motoszybowiec i całą armię szybowców. Wiele zrealizowanych zamierzeń, ale też niemało kłopotów np. z bezpieczeństwem obserwatorów powietrznych manewrów. Mowa o Aeroklubie Ziemi Piotrkowskiej. O tym, jak walczy z gapiami parkującymi auta na pasie startowym i o planach założenia kina samochodowego opowiada dyrektor Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej Ignacy Goliński.