Piotrkowskie Prawo i Sprawiedliwość chce wprowadzenia w mieście karty emeryta. Program ma stymulować miasto zarówno ekonomicznie, jak i społecznie.
Co robić w wakacje? Ten problem nie dotyczy tylko dzieci i młodzieży,
ale i osób starszych. Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Piotrkowie udowadnia, że w każdym wieku można podróżować, poznawać nowych ludzi i przy tym dobrze się bawić.
To może być szok dla wielu z nas. Od poniedziałku ZUS będzie rozsyłał listy w których poda wartość naszej emerytury za 5, 10 czy 30 lat.
Klienci piotrkowskiego Inspektoratu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych mogą już korzystać z urzędomatu (zwanego też “zusomatem”). Dzięki niemu bez kolejki można załatwić wiele spraw.
Abp Ziółek będzie pełnić funkcję administratora apostolskiego - do czasu objęcia diecezji przez metropolitę-nominata. Został nim 63-letni bp Marek Jędraszewski, biskup pomocniczy z archidiecezji poznańskiej.
Ponad trzy tysiące podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum ws. reformy emerytalnej zebrali już przedstawiciele piotrkowskich struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
Grzegorz Sowa wypowiedział posłuszeństwo Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych. W piątek przed siedzibą ZUS-u w Piotrkowie zorganizował pikietę, podczas której zbierał podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o likwidacji Zakładu.
Ponad tysiąc podpisów zebrano już w Piotrkowie pod wnioskiem o referendum w sprawie wieku emerytalnego.
Mają do niej prawo osoby, które pracowały przez co najmniej kilkanaście lat w tzw. szczególnych warunkach. Wysokość emerytury pomostowej uzależniona jest jednak od kilku czynników.
Od pierwszego stycznia emeryt musi podjąć decyzję: praca czy emerytura. Osoby, które po przejściu na emeryturę pozostały na etacie w firmie, w której dotychczas pracowały, bez rozwiązania umowy, będą teraz musiały wybrać między emeryturą a pensją od pracodawcy.