W Piotrkowie zebrali już ponad tysiąc podpisów

Strefa FM Piątek, 10 lutego 201219
Ponad tysiąc podpisów zebrano już w Piotrkowie pod wnioskiem o referendum w sprawie wieku emerytalnego.

Akcja trwa od dwóch tygodni. SLD chce, aby to, w jakim wieku Polacy będą przechodzić na emeryturę było uzależnione od stażu pracy, a nie wyłącznie od wieku.


- Rozpoczęliśmy szeroką akcję zbierania podpisów pod wnioskiem o ogłoszenie referendum. Chcemy, żeby w referendum były uwzględnione dwa pytania: 1. Czy wyraża Pani/Pan zgodę na wydłużenie wieku uprawniającego do przejścia na emeryturę do 67 lat dla kobiet i mężczyzn? ; 2. Czy wyraża Pani/Pan zgodę na to, aby kobieta po przepracowaniu 35 lat, a mężczyzna po przepracowaniu 40 lat mieli prawo do emerytury? Chcemy, żeby obywatele się w tej sprawie wypowiedzieli - mówił podczas konferencji prasowej poseł SLD Artur Ostrowski.


Podpisy w Piotrkowie będą zbierane jeszcze przez dwa miesiące.

 

(Strefa FM)


Zainteresował temat?

0

0


Zobacz również

Komentarze (19)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Tartu Tarturanga13.02.2012 23:19

"Mala" napisał(a):
coś jednak ruszyło


A ja dale śmiem twierdzić, że samotni ojcowie w większości przypadków do wdowcy.
A co się ruszyło - mężczyźni ciągle w delegacjach - budowlańcy np niema ich po parę dni w domu ciągłe delegacje, kierowcy - w trasy jeżdżą na tydz, dwa niektórzy dłużej - a żony z dziećmi i do pracy ja w kieracie.
Każdy przeciętny facet pracuje dłużej niż 8 godz - często po 20 są w domu, a kobieta - praca, obiad, dzieci.
Do puki nie zmieni się to - że człowiek ma godziwą pracę po 8 godz dziennie - zaznaczam godziwą ( czyli 8 godz pracy starcza mu na normalne życie wcześniej wspomniane ) będzie mógł chociaż jeden dzień miał dla siebie i rodziny, będzie mógł godziwie spędzić wakacje, pójść na basen czy co tam lubi i będzie miał na to czas .
Będzie mógł sobie kupić mieszkanie , a kobieta będzie miała pewność że po urodzeniu będzie miała pracę, a dziecko miejsce w przedszkolu czy żłobku i nie będzie zmuszana do nadgodzin itp.
A rodziców i teściów będzie stać na opiekę ( tak jak to jest na zachodzie - gdzie dostają takie dodatki opiekuńcze, że ich stać na opiekunkę ). Bo jak w naszym społeczeństwie z braku możliwości opieki oddaje się rodziców do domu opieki ( gdzie i tak nie jest łatwo się dostać ) itp - to jest wielka wrzawa społeczna jakie to dzieci nie dobre. Bo nie wyobrażam sobie aby pracować i jeszcze z garbem wracać i z miłością i cierpliwością zajmować się schorowanymi rodzicami - na dodatek gdy opieka zdrowotna tak szwankuje.
Jeśli te warunki nie będą dotrzymane - to ja nie godzę się na to żeby kobieta przechodziła na emeryturę obowiązkowo - zaznaczam obowiązkowo na emeryturę w wieku 67 lat !!!

Komentarz był edytowany przez autora: 13.02.2012 23:20

00


Mała Małaranga11.02.2012 23:57

"Tartu" napisał(a):
I pytam czy jest sprawiedliwe aby takie osoby też pracowały do 67 roku życia ???


Dla mnie to taki wolontariat. Niektórzy pracują, niektórzy nie, nie zweryfikujesz tego, tym bardziej, że dzieci nie mogą (nie jest to dobrze widziane) pomagać rodzicom.

"Tartu" napisał(a):
??????? Na pewno ????W Polsce żyją ponad 2 miliony rodziców (1,8 mln matek oraz 232 tys. ojców) samotnie wychowujących dziec. Bo coś mi się nie wydaje.


Ja wiem, że to nadal nie jest jakiś przełom, ale nie zaprzeczysz, że coś jednak ruszyło się w tej kwestii, a zwłaszcza w pełnych rodzinach. Kobiety wychowujące samotnie dziecko nie mają innego wyboru.

00


Emet ~Emet (Gość)11.02.2012 01:31

SPRYTNIE UŁOŻONE PIERWSZE PYTANIE BIORĄC POD UWAGĘ NIEBEZPIECZEŃSTWO (W DALSZYM CIĄGU NIESTETY) BEZREFLEKSYJNEGO DOKONYWANIA WYBORÓW PRZEZ NASZE SPOŁECZEŃSTWO SLD LICZY PRZY TAK ZADANYM PYTANIU NA STO PROCENT ODPOWIEDZI I LAS RĄK NA NIEEEE. NIE DAJ BOŻE(NIE WIEM CZY PRZYWOŁANIE BOGA JEST DOBRE W TYM MOMENCIE )ŻEBY PRZEZ TAKĄ FORMĘ DEMOKRACJI BEZPOŚREDNIEJ DECYDOWANO O FAKTACH EKONOMICZNYCH ZUPEŁNIE MIERZALNYCH

00


Tartu Tarturanga10.02.2012 19:58

"Mala" napisał(a):
Stereotyp


??????? Na pewno ????W Polsce żyją ponad 2 miliony rodziców (1,8 mln matek oraz 232 tys. ojców) samotnie wychowujących dziec. Bo coś mi się nie wydaje.

00


Tartu Tarturanga10.02.2012 19:56

"Mala" napisał(a):
że mało kto chce pozostać "na roli"


O Tym mówię, że najpierw pomagają rodzicom od 14-15 roku , potem się kształcą i będą musieli pracować do 67 roku życia. A z miasta spokojnie dopiero jak skończą studia czy szkołę średnią - czyli już od młodych lat pracują.Trzeba ze zrozumieniem czytać .
I pytam czy jest sprawiedliwe aby takie osoby też pracowały do 67 roku życia ???

00


Mała Małaranga10.02.2012 19:44

No i znów schodzę z głównego tematu:)

"Tartu" napisał(a):
dzieci zostają przy matkach.


Stereotyp. Znam mężczyzn, którzy świetnie opiekują się swym dzieckiem (liczba pojedyncza, bo teraz rzadko zdarza się, żeby ktoś decydował się na większą ilość). Trendy się zmieniają: kobiety coraz częściej wykonują męskie zawody, mężczyźni już nie wstydzą się damskich profesji. Jeszcze do niedawna np. w reklamach kosmetyków mogliśmy zaobserwować wyłącznie kobiety, ale teraz to ulega zmienia. Cieszy mnie to - koniec z szufladkowaniem.

"Tartu" napisał(a):
A co z ludźmi co pochodzą ze wsi ???


Znam mnóstwo ludzi ze wsi i zapewniam Cię, że mało kto chce pozostać "na roli". Na pierwszym miejscu jest teraz wykształcenie. Może jakieś 50 lat temu była znaczna różnica między wsią a miastem, ale teraz już nie. Gdy ja chodziłam do liceum to w mojej klasie na 35 osób aż 30 było z okolicznych miejscowości, a później poszli na dobre uczelnie. A jeśli chodzi o osoby, które chcą zostać rolnikiem, to z tego co słyszałam, to żeby dostać dofinansowanie z UE trzeba mieć wykształcenie rolnicze.

Komentarz był edytowany przez autora: 10.02.2012 19:50

00


Tartu Tarturanga10.02.2012 19:31

"Mala" napisał(a):
mężczyzna naprawdę czynnie pomagać


Mężczyźni często pracują w delegacjach : budowlańcy, kierowcy, dyrektorzy, kierownicy firm ( min sieci handlowych)itd itp. Tak że ich nie ma w domu na co dzień.
A co z samotnymi rodzicami - zazwyczaj kobietami ??? Bo niewielki odsetek to mężczyźni a że to nie codzienne zjawisko - to pomaga im kto może mama, siostra, sąsiadka i zazwyczaj to wdowiec - bo dzieci zostają przy matkach.
A co z ludźmi co pochodzą ze wsi ??? Pomagali przy gospodarstwie, potem załóżmy szkołą dzieci .... tak że wychodzi, że pracuje od 14-15 roku życia.
Nie chcemy pracować aż do śmierci przy takim realiach - gdzie nie mam normalnych warunków do życie, dostępu do lekarza.

Komentarz był edytowany przez autora: 10.02.2012 19:38

00


Mała Małaranga10.02.2012 18:45

"Aman" napisał(a):
Gdyby to całe towarzystwo zagonić do normalnej pracy


Tzn. jaka to jest "normalna" praca?? Bo chyba nie rozumiem.

"Tartu" napisał(a):
Daje przykład, że kraje nam podobne nie porywają się z motyką na księżyc.


No, ale to jest przecież rozłożone na lata. Pozostaje nam tylko wierzyć, że nasz wzrost gospodarczy będzie szedł w równym tempie:)

"Tartu" napisał(a):
To biologia nie dyskryminacja - bo mężczyzna nie urodzi, nie będzie karmił piersią.


Ale mi chodziło o opiekę nad dziećmi i ludźmi starszymi, a nie o poród i karmienie piersią:). Obecnie zaszły takie zmiany, że mężczyzna naprawdę czynnie pomagać (co mnie bardzo cieszy:) To nie kwestia biologii a empatii.

"Tartu" napisał(a):
Dodam - niech się lepiej zajmą emeryturami grup uprzywilejowanych .


Nie dość, że uprzywilejowani to jeszcze jakie mają pensje, posłowie diety poselskie, a później emerytury. A na obradach w sejmie powinni sprawdzać frekwencje i ucinać za nieobecność!!

00


Kuliś ~Kuliś (Gość)10.02.2012 18:11

Cytuję:
Chcemy, żeby obywatele się w tej sprawie wypowiedzieli - mówił podczas konferencji prasowej poseł SLD Artur Ostrowski.


A ja jestem za referendum o:
1)zmniejszenie liczby posłów do 100 i rozwiązanie senatu.
2)obniżenie diety poselskiej do średniej krajowej pensji.
Pan poseł Ostrowski na pewno będzie przeciwny takiemu referendum.

00


Tartu Tarturanga10.02.2012 15:31

Dodam - niech się lepiej zajmą emeryturami grup uprzywilejowanych .
Taki Agent Tomek - poseł ma podajże 35 lat i już emeryt - to właśnie na to idzie najwięcej kasy.
I nie rozumie dlaczego w Polsce musi być wszystko naj ...
najwyższy wiek emerytalny
najwyższe ceny paliwa
Najniższe średnie wynagrodzenie za prace

Komentarz był edytowany przez autora: 10.02.2012 15:54

00


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat