Faktoring online to nowoczesna usługa finansowania zewnętrznego, która cieszy się coraz większym uznaniem przedsiębiorców. To idealna alternatywa dla kredytu bankowego, a jednocześnie dobry sposób na zadbanie o płynność finansową przedsiębiorstwa. Sprawdź, czy faktoring jest dobrym rozwiązaniem dla Twojego biznesu!
Od 1 stycznia 2021 roku przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą zyskają dodatkową ochronę prawną. Na cały sektor finansowy, w tym na firmy leasingowe, nałożony został obowiązek zadbania o jeszcze większą przejrzystość umów oraz zrównania części praw mikroprzedsiębiorców z prawami konsumentów.
Od środy (2 grudnia) do piątku (4 grudnia) odbywać się będzie XIII Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2020 organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. W tym roku zostało zorganizowane wyjątkowo w formule on-line. Mimo to Forum jest zaplanowane tak, by stanowić platformę wymiany doświadczeń między przedsiębiorcami szczególnie małych i średnich firm oraz miejsce otwartej i inspirującej dyskusji.
Województwo Łódzkie organizuje wydarzenie gospodarcze łączące ekologię oraz tradycyjne rolnictwo i przetwórstwo. 29 października po raz pierwszy odbędzie się Forum Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju – Łódzkie 2020. Z konieczności – w formie on-line, ale dzięki temu dostępność jest w zasadzie nieograniczona.
Najcenniejszym i najbardziej prestiżowym wyróżnieniem oraz formą docenienia i podziękowania dla przedsiębiorców z naszego regionu jest Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego „Biznes na PLUS” przyznawana podmiotom prowadzącym działalność na terenie ziemi łódzkiej.
Dzięki cyfrowej platformie Opportunity Network klienci firmowi PKO Banku Polskiego zyskują możliwość nawiązywania relacji biznesowych z 35 tys. wyselekcjonowanych firm z 140 krajów. PKO BP wprowadził taką usługę jako jedyny bank w Polsce.
Przedsiębiorcy nauczyli się żyć z koronawirusem i lepiej oceniają swoją bieżącą sytuację ekonomiczną – wynika z badania Krajowego Rejestru Długów „KoronaBilans MŚP”. Mniej firm deklaruje też konieczność zwalniania pracowników.
W dzisiejszym biznesie liczy się kreatywność, szybkość i dążenie do realizacji celów. To sposób na osiągnięcie sukcesu. Nie byłoby to jednak możliwe bez dużej dawki wiedzy merytorycznej. To obecnie must-have. Publikacje naukowe dawno przestały być przeznaczone tylko dla grona naukowego. „Twardy” biznes czerpie z nauki. Wydawnictwa naukowe działają na rynku wraz z wydawnictwami komercyjnymi. Tendencję potwierdza Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne.
Dzięki współpracy z administracją publiczną i bankami polskie firmy coraz chętniej rozpoczynają działalność w Azji, Afryce czy Ameryce Południowej. Są to rynki perspektywiczne, jednak wiele przedsiębiorstw nadal podchodzi do nich z obawą – podkreślali uczestnicy Forum Biznesu zorganizowanego w Warszawie przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu.