Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, na podstawie wyników badań, stwierdził obecność bakterii grupy coli w wodociągu Radomsko. Woda nadaje się do spożycia wyłącznie po jej wcześniejszym przegotowaniu.
Obecność bakterii grupy coli wykryto w dwóch próbkach wody pobranych z wodociągu Kleszczów. Według komunikatu Państwowego Inspektora Sanitarnego w Bełchatowie (z 28 września) "woda nadaje się do spożycia, kąpieli noworodków, mycia zębów, owoców i warzyw spożywanych na surowo oraz mycia naczyń po wcześniejszym przegotowaniu (min. przez 2 minuty) i pozostawieniu do ostudzenia bez gwałtownego schładzania".
Początek maja w naszym regionie jest bardzo ciepły, a w parku im. Jana Pawła II w Piotrkowie działa już miejska fontanna. Jak co roku, nie brakuje osób, które w upalne dni raczą się kąpielą.
Wstrzymano przyjęcia planowe i pobyty diagnostyczne pacjentów w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie. W placówce nie działają prysznice. Jest to związane z wykryciem pałeczek legionelli w wodzie.
Pałeczki legionelli w wodzie wykryto w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie. Badania wykazały, że została przekroczona dopuszczalna liczba tych bakterii w wodzie.
Wyłączono ujęcie w wody Szczukocicach w gminie Gorzkowice. Powodem są złe wyniki badania próbki wody pochodzącej z tego miejsca.
Uwaga mieszkańcy Wolborza, Bogusławic i Krzykowic - woda w waszych kranach zakażona jest bakteriami z grupy coli. Jak zapewnia przedstawiciel wodociągów - spożywanie wody na szczęście nie jest niebezpieczne.