Młodzi mieszkańcy regionu spotkali się w piotrkowskim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 by rywalizować o zwycięstwo w IV Konkursie Mechanicznym. Poziom i frekwencja znów były wysokie.
Pokazy z kickboxingu, zajęcia z kryptologii i szyfrowania, warsztaty graficzne i rysunkowe to tylko niektóre z atrakcji, jakie z okazji Dnia Otwartych Drzwi przygotowała piotrkowska „Budowlanka”. Pierwszego dnia wiosny na wszystkich odwiedzających Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 czekali nauczyciele, doradcy zawodowi i uczniowie. Oferta edukacyjna placówki dotyczyła zarówno nauki w technikum, jak i w szkole branżowej I stopnia.
Fryzjerskie szaleństwo, degustacja własnoręcznie przygotowanych potraw i występy artystyczne to tylko część atrakcji, które w środę przygotowali uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Piotrkowie z okazji dni otwartych.
Już w czwartek, 21 marca Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie (ul, Broniewskiego 16) zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi. Początek o godzinie 9.00. Oferta skierowana jest przede wszystkim do tych, którzy jeszcze zastanawiają się nad wyborem szkoły ponadpodstawowej, a także do rodziców uczniów.
Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. rtm. Witolda Pileckiego w Piotrkowie Trybunalskim zapraszają uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa łódzkiego do udziału w konkursie historycznym, którego celem jest upowszechnienie wiedzy na temat postaci Witolda Pileckiego oraz dziejów Polski w okresie 1914-1948.
Już w środę, 20 marca, od godziny 9.00 do 13.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 zorganizowane zostaną dni otwarte. Przyszli absolwenci klas ósmych i gimnazjalnych będą mogli obejrzeć szkołę i zapoznać się z jej ofertą edukacyjną.
W środę w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Piotrkowie, z inicjatywy nauczycieli i uczniów, zorganizowano Dzień Dawcy Szpiku Kostnego.
Nauczyciele z Półwyspu Iberyjskiego gościli w piątek w piotrkowskim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr. 2. Portugalka Ana Castro oraz pochodzący z Katalonii Simó Bennasar przygotowali dwuczęściową prezentację, pierwsza część była tradycyjna, natomiast druga skupiała się na interakcji z uczniami poprzez zastosowanie aplikacji na telefony komórkowe.
Nad odpowiedzią na to pytanie zastanawiali się uczniowie z ZSP CKU w Szydłowie biorący udział w międzynarodowym spotkaniu w Norwegii w ramach projektu "We are the Same". Młodzi ludzie z Polski, Włoch, Holandii i oczywiście Norwegii rozmawiali o znaczeniu rodzinnej mowy dla tożsamości narodowej i tradycji.
Kluby i koła sportowe skupione w Gminnym Zrzeszeniu LZS w Woli Krzysztoporskiej wybierały nowe władze. Była to też okazja do podsumowania działań ostatnich lat. A jest się czym pochwalić.