Spektakl poetycko-muzyczny poświęcony żołnierzom wyklętym publiczność zobaczyła w Wolborskim Centrum Kultury w przeddzień Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Po raz kolejny w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się Bieg Tropem Wilczym. W naszym mieście – podobnie jak w całej Polsce – impreza upamiętniająca żołnierzy wyklętych odbędzie się 4 marca.
... a to za sprawą występu artystycznego. Uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Stefana Roweckiego – Grota w Piotrkowie przygotowali montaż słowno-muzyczny pt. „Oskarżeni o wierność i cnotę”.
1 marca to Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Niewykluczone, że w Piotrkowie Trybunalskim znajduje się nieodkryte miejsce pochówku ofiar Urzędu Bezpieczeństwa - być może Żołnierzy Wyklętych. Poinformował nas o tym prezes piotrkowskiego oddziału Stowarzyszenia Kukiz' 15 Piotr Radziszewski, który kontaktował się w tej sprawie również z pracownikami Biura Poszukiwań i Identyfikacji Instytutu Pamięci Narodowej.
Od 6 lat 1 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wzorem lat poprzednich również w Piotrkowie odbędą się społeczne obchody, na które składać się będzie cykl wydarzeń organizowanych przez piotrkowskie środowiska patriotyczne.
Flagi z postaciami 96 żołnierzy wyklętych można zobaczyć w centrum Piotrkowa.
Im bliżej Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, tym wyraźniej widać linię sporu Polaków. Kolejnego sporu.
Mszą św. i uroczystościami na rondzie Żołnierzy Wyklętych uczczono pamięć tych, którzy po wojnie nie pogodzili się z rządami komunistycznymi i obecnością wojsk sowieckich w Polsce.
Tegoroczne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Piotrkowie Trybunalskim będą wyjątkowo różnorodne. Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” oraz Klub Gazety Polskiej w Piotrkowie proponują nie tylko wykłady historyczne, ale również marsz, projekcję filmów czy koncert.
Prawie pół tysiąca osób uczestniczyło w niedzielę (1 marca) w piotrkowskich obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.