W oryginalny sposób tomaszowianie spędzili lany poniedziałek. Na placu Kościuszki, w samym centrum miasta odbyła się bowiem bitwa na gąbki.
Świąteczny poniedziałek to nie tylko dzień wolny od pracy. Właśnie tego dnia oblewamy się wodą w ramach ludowej tradycji znanej jako śmigus-dyngus. Policja i straż miejska apelują o umiar i ostrzegają: za oblewanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, grożą surowe kary.
Co piątek w Magazynie MAGIEL na antenie Radia Strefa FM Zdzisław Cyganiak, obserwator przyrody przekazuje informacje na temat pogody jakiej możemy się spodziewać w kolejnym tygodniu. Dziś prognozy na święta.
Święta Wielkanocne w Polsce nie odbyły by się bez jaj na stole. Są one dla nas wartościowym źródłem pożywienia, ale rzadko kiedy dłużej zastanawiamy się, skąd się biorą. To znaczy: wiemy, że znosi je kura. Ale żeby ta kura mogła to jajko znieść, sama musi skądś się wziąć – tylko skąd? Wyjaśnia Katarzyna Majchrowska, właścicielka Gospodarstwa Hodowlanego w Piotrkowie, która kury hoduje od ponad 25 lat.
Dziś Wielka Sobota. W Kościele Katolickim w tym dniu tradycyjnie błogosławi się pokarmy na stół wielkanocny.
W związku z obchodzonymi świętami wielkanocnymi przypomnijmy jak wyglądały one dawniej w regionie piotrkowskim.
Baranek, kurczaczek, palma, króliczek... Symboli zbliżających się świąt jest wiele, ale chyba najsilniej z Wielkanocą kojarzone są jajka. Zdobienie ich to zajęcie dla prawdziwych pasjonatów. Takich jak pani Danuta Fogiel, która w barze Piast co roku organizuje wystawę pisanek. Jest co podziwiać - zarówno jeśli chodzi o techniki zdobienia, jak i kolory.
Wielki czwartek w Kościele katolickim obchodzony jest jako pamiątka ustanowienia przez Chrystusa sakramentów kapłaństwa i Eucharystii podczas Ostatniej Wieczerzy. Dziś rozpoczyna się także Triduum Paschalne.
Trwa Wielki Tydzień. W Wielką Środę na ulicach Piotrkowa odbyło się Misterium Męki Pańskiej.
W oryginalny sposób wielkanocny poniedziałek będą spędzać tomaszowianie. Władze miasta postanowiły urządzić bitwę na gąbki.