Wojewoda łódzki Zbigniew Rau wystosował apel o godne uczczenie 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Przypomnijmy, że zryw mieszkańców stolicy trwał aż dwa miesiące. Niestety brak wsparcia ze strony Sowietów spowodował olbrzymie straty ludzkie i materialne.
W piątek 28 lipca odbędzie się kolejna edycja akcji porządkowania mogił powstańców warszawskich na piotrkowskich cmentarzach. Zinwentaryzowano ich jak dotąd około 20. Uczestnicy akcji spotkają się o godz. 17.30 przed bramą Starego Cmentarza Rzymskokatolickiego przy ul. Cmentarnej.
Punktualnie o godzinie 17.00 na terenie Piotrkowa zostaną uruchomione syreny alarmowe.
Dokładnie o godz. 17.00 w mieście zawyły syreny. Ci, którzy chcieli uczcić 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego zgromadzili się w poniedziałek na Placu Kościuszki.
Powstanie Warszawskie to nie tylko bardzo ważny moment w historii Polski, wspomnienia, czy spory o jego sens. Od kilku lat to także produkty, by nie powiedzieć wręcz gadżety.
Kilkanaście osób w czwartkowe popołudnie porządkowało groby powstańców warszawskich, pochowanych na cmentarzach w Piotrkowie. Organizatorami akcji był piotrkowski Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” oraz Klub „Gazety Polskiej”. W ciągu kilku godzin uczestnikom tej inicjatywy udało się posprzątać piętnaście mogił, które dodatkowo przyozdobiono biało-czerwonymi chorągiewkami.
1 sierpnia obchodzimy 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Aby uczcić pamięć powstańców w naszym mieście odbędzie się II Piotrkowski Marsz Pamięci Powstania Warszawskiego.
Wkrótce obchodzić będziemy 71. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Aby uczcić pamięć powstańców w mieście odbędzie się Piotrkowski Marsz Pamięci Powstania Warszawskiego.
W niedzielę, 3 sierpnia odbył się kolejny koncert w ramach VII Letniego Festiwalu w Kolegiacie Wolborskiej. Tematem było Powstanie Warszawskie 1944, którego 70. rocznicę obchodzimy w tym roku.
Minutą zadumy, wyciem syren a także klaksonami samochodów uczcili piotrkowianie 70 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Przedstawiciele władz miasta, powiatu, kombatanci oraz przedstawiciele organizacji społecznych i partii politycznych złożyli wieńce i kwiaty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.