„Rozwój turystyki obszaru funkcjonalnego Doliny Rzeki Pilicy poprzez utworzenie szlaku wodnego od Maluszyna do Sulejowa” to projekt realizowany przez gminę Sulejów (lidera tego przedsięwzięcia) wraz z trzema innymi gminami: Żytno, Wielgomłyny i Przedbórz.
Ochotnicza Straż Pożarna w Kole (gmina Sulejów) świętowała stulecie istnienia. W niedzielę podczas uroczystości wręczono podziękowania i odznaczenia, a także odczytano historię jednostki.
Dorzecze Pilicy to jedno z najpiękniejszych miejsc województwa łódzkiego. Doceniają je mieszkańcy, turyści i filmowcy. To prawdziwy raj dla kajakarzy.
Uwaga kierowcy! Na drodze krajowej nr 12 na wysokości Korytnicy mogą wystąpić utrudnienia.
W lasach naszego regionu i na plażach Zalewu Sulejowskiego wciąż zalegają sterty śmieci. Na ten dotkliwy dla nas wszystkich problem zwraca uwagę kolejny internauta.
To już tradycja, 15 sierpnia w Sulejowie odbywa się biesiada rodzinna. W tym roku miała ona szczególny charakter z kilku powodów, m.in. dlatego, że był to kolejny akcent obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez nasz kraj.
Przypomnijmy, włodarze Sulejowa, podobnie jak przedstawiciele innych miast w regionie, złożyli projekt w ramach programu realizowanego przez Urząd Marszałkowski pod nazwą rewitalizacja i rozwój potencjału społeczno – gospodarczego. Wartość całego sulejowskiego projektu to prawie 15 milionów złotych, dlatego ubiegano się o dofinansowanie w wysokości ok. 10 milionów złotych. Pierwotnie dotacji nie przyznano, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego argumentowali wówczas, że sulejowski projekt był po prostu jednym z najsłabszych i umieszczono go na liście rezerwowej. Kilka miesięcy temu pojawiły się jednak dodatkowe pieniądze i Sulejów otrzymał 1 milion 650 tysięcy na ten cel. Kwota przekazana przez Urząd Marszałkowski na rewitalizację Sulejowa cały czas rośnie i dzisiaj wynosi już ok. 60% wartości wnioskowanego dofinansowania, a do końcu roku może to być już 100% tej kwoty.
Do Sulejowa przyjechali w sobotę nie tylko mieszkańcy naszego regionu, ale zatrzymywali się tam także przejeżdżający DK 12 kierowcy z całego kraju, jedni i drudzy chyba nie żałowali, bo Sławomir, który rozpoczął swój koncert o 17.30 zabawił i starszych i młodszych. Oprócz niego na scenie, która stanęła na sulejowskiej polance z okazji dni tego miasta i gminy, wystąpili także Lord i Kombii.
Kolorowe magnesy, pogadanki i konkursy – to wszystko, by uczyć już najmłodszych mieszkańców gminy czym jest ochrona środowiska.
Żółte bojki z napisem „STREFA” pojawiły się na terenie Zalewu Sulejowskiego. Nie jest to jednak reklama lokalnego radia, bojki mają wyznaczać na zbiorniku strefę ciszy.