Podział piotrkowskiego Osiedla Wyzwolenia- Sulejowska na dwie odrębne jednostki pomocnicze jest ważny.
Jesienią ogłoszony zostanie pierwszy przetarg na dzierżawę nieruchomości przy ulicy Batorego w Piotrkowie. Będzie to przetarg nieograniczony, a budynki dawnej Piotrcovii zostaną wydzierżawione na okres 28 lat.
Już dawno żadna sprawa nie wzbudziła takich kontrowersji, jak kwestia podziału Rady Osiedla Wyzwolenia-Sulejowska oraz plany utworzenia kolejnej jednostki pomocniczej obejmującej tereny ulic: Zalesickiej, Świerczowskiej i właśnie Sulejowskiej.
Budynki przy ul. Batorego w Piotrkowie od lat budzą emocje. Nie zawsze były to emocje zdrowe. Nawet teraz, kiedy w końcu podjęto decyzję o tym, co się z nimi stanie, miasto obiegła plotka. Kolejna plotka, co jest zresztą dość charakterystyczne dla miejsca, w którym mieszkamy.
"Kilka lat temu o budynki przy ulicy Batorego stoczono prawdziwą wojnę. Wtedy przegranym wydawał się być Atletyczny Klub Sportowy, a zwycięzcą Akademia Świętokrzyska.
Przeciwko budowie kasyna i dyskoteki na działce po hucie szkła "Kara" protestują nie tylko przedsiębiorcy, którzy mają być sąsiadami tego przybytku, ale również mieszkańcy przyległych ulic.
Na terenie po dawnej Hucie Szkła "Kara" w Piotrkowie powstanie ogromny kompleks rozrywkowy, którego częścią będzie kasyno.
Nieruchomość przy ulicy Batorego 10 w Piotrkowie, czyli budynki dawnego GKS Piotrcovia, zostaną wydzierżawione na okres 28 lat.
Czy inicjatywa grupy mieszkańców, którzy wystąpili o podział rady osiedla Wyzwolenia-Sulejowska na dwie odrębne rady, to fałszerstwo, którym musi się zająć prokuratura? Podrabiane podpisy i nielegalnie wykorzystane numery PESEL wykrył na listach z ponad 300 podpisami radny Tomasz Sokalski, który jest jednocześnie szefem rady Wyzwolenia-Sulejowska. Przynajmniej takie ma przekonanie. O swych podejrzeniach powiadomił pisemnie przewodniczącego rady Mariana Błaszczyńskiego. Ten jednak we wniosku grupy inicjatywnej nie tylko nie zauważył niczego podejrzanego, ale przygotował projekt uchwały o podziale rady i na wczorajszej sesji poddał go pod głosowanie.
Dziś nauczyciele rozpoczęli strajk. Chcą w ten sposób wywalczyć m.in. zwiększenie wynagrodzeń do 2010 r. o co najmniej 50-procent, utrzymanie dotychczasowego zakresu praw i obowiązków nauczycielskich wynikających z ustawy Karty Nauczyciela oraz utrzymanie uprawnień emerytalnych. W Piotrkowie aż 99 procent placówek zapewniło, że przystąpi do strajku.
Nauczyciele przygotowują się do strajku. Mediacje pomiędzy władzami związku a ministerstwem nie przyniosły oczekiwanych rezultatów i teraz w placówkach oświatowych trwają referenda.