Burmistrz Sulejowa ogłosił stan alarmu powodziowego w gminie. Na Podklasztorzu woda przerwała wał i podtopiła domki letniskowe. Gorzej jest w Sulejowie przy ul. Błonie, tam powoli wdziera się do domów.
Pilica w Sulejowie przekroczyła stan alarmowy o 10 centymetrów. Władze gminy przygotowują się do akcji powodziowej.
Temat nowego budynku ośrodka kultury w Sulejowie od wielu lat pojawiał się i... znikał. Teraz jednak wszystko jest na dobrej drodze, by takie miejsce wreszcie powstało.
Sulejów jest jedną z największych atrakcji turystycznych w regionie. Pilica, zalew, który swoją nazwę zawdzięcza właśnie Sulejowowi czy liczne ośrodki wypoczynkowe usytowane na tzw. Polance - to tylko niektóre propozycje dla turystów. Infrastruktura w tym rejonie pozostawia jednak wiele do życzenia. Czy to się zmieni?
Nie będzie można budować na terenach zalewowych. Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad projektem nowelizacji ustawy o szczególnych zasadach odbudowy, remontów i rozbiórek obiektów budowlanych lub uszkodzonych w wyniku działania żywiołu.
Turyści ucieszą się, że w zbiorniku podwyższony będzie poziom wody. Nie wiadomo jednak na jak długo.
Pomimo dość słonecznego weekendu i braku opadów deszczu - stan wody na Pilicy w Sulejowie nadal się podnosi.
Podnosi się poziom wody na Pilicy i Luciąży. W Sulejowie wynosi 214 centymetrów, do stanu alarmowego brakuje tylko 16 centymetrów, z kolei w Kłudzicach poziom wody wynosi 360 a stan alarmowy to 380 centymetrów.
Dzisiaj we Włodzimierzowie przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi podpisali umowę z wykonawcą przebudowy drogi Przygłów - Łęczno. Inwestycja pochłonie 22 mln złotych.
Wielu piotrkowian wakacje spędza w regionie: nad Zalewem Sulejowskim, Cieszanowickim czy nad Pilicą. Do spędzania wolnego czasu w gminie Sulejów zachęcał w Letnim Programie Strefy FM burmistrz Sulejowa Stanisław Baryła.